SON DAKİKA

ABD’NİN SURİYE ÖZEL TEMSİLCİSİ JEFFREY, TÜRKİYE’YE GELİYOR

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi ve IŞİD ile Mücadele Koalisyonu Temsilcisi James Jeffrey, 22-28 Ağustos’ta Türkiye ve İsviçre’yi ziyaret ederek Suriye ve bölgedeki son gelişmeleri ele alacak.

Bu haber 21 Ağustos 2020 - 22:39 'de eklendi.
Abone ol

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Jeffrey’nin Türkiye ve İsviçre ziyaretlerine Bakanlık Müsteşar Yardımcısı ve Suriye Özel Elçisi Joel Rayburn’un da eşlik edeceği bildirildi.  

Jeffrey ve beraberindeki heyetin Ankara’da üst düzey Türk yetkililerle yapılacak görüşmelerinde, IŞİD’le mücadele, Suriye ve bölgedeki ikili iş birliği konularının ele alınacağı belirtilen açıklamada, 2254 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararının uygulanmasına ilişkin sürecin görüşüleceği belirtildi.

Açıklamada, Jeffrey’nin, İstanbul’da buluşacağı Suriyeli muhalif gruplar ve sivil toplum üyeleriyle Suriye’deki son durumu ele alacağı belirtilerek, ABD’nin Esad rejimine yönelik ekonomik ve siyasi baskı politikasının da görüşüleceği kaydedildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İsviçre temaslarından ise Cenevre’de BM Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen ile bir araya gelecek Jeffrey’nin, Suriye Anayasa Komitesi 3. tur görüşmelerine katılan liderlerle buluşacağı belirtildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!