ABD’nin Skandal Kutlama Mesajına Türkiye’den Henüz Yanıt Gelmedi

ABD Merkez Komutanlığı tarafından, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin omurgasını oluşturduğu SDG için mesaj paylaşıldı. ABD’nin mesajına Ankara’dan henüz tepki gelmedi.

ABD’nin Skandal Kutlama Mesajına Türkiye’den Henüz Yanıt Gelmedi
Yayınlama: 28.01.2021
1
A+
A-

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ve IŞİD ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Sözcüsü Wayne Marotto, sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK/YPG güzellemesi yaptı.

Marotto, “Bugün Kobani Kurtuluş Günü. 26 Ocak 2015’te Kürt savaşçılar, OIR’in hava saldırı desteği ile Kobani’yi kurtararak IŞİD’in yenilmez olmadığını gösterdi ve elinden stratejik bir hedefi aldı. Güvenilir ve yetenekli bir ortaklık örneği gösterdikleri için Kürtleri tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ABD terör örgütü PKK/YPG’ye TV dizisi çekmek için kolları sıvamıştı. Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton, Suriye’nin kuzeyinde faaliyet yürüten PKK/YPG’li kadın teröristleri konu alan bir kitabı televizyon dizisine uyarlayacak.

Biden’ın yönetime gelir gelmez ABD’lilerin terör örgütüne sıcak mesajlar vermesine hükümetten henüz bir tepki gelmedi.

BAKANLARIN NATO ÖVGÜLERİ DEVAM EDİYOR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Blok ile görüşmesinde “NATO müttefikliği” vurgusu yaptı. Geçtiğimiz günlerde “Bizim NATO ile olan ilişkimizi hiç kimse yargılayamaz” diyen Hulusi Akar’ın ardından Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, dün başlayan NATO Genelkurmay Başkanları Toplantısına video konferansla katıldı.

ARDAN ZENTÜRK: YAZIKLAR OLSUN

Gazeteci yazar Ardan Zentürk, ABD’den PKK’ya gelen mesaja tepki göstererek hükümete çağrı yapmıştı.

Zentürk, sosyal medya hesabından “Amerikan Merkez Komutanlığı’nın Kobani üzerinden PKK ile ittifakının kalıcılığını ve ileri dönük yüzünü gösteren bu mesajından sonra 1.Türk-ABD orduları arasındaki tüm tatbikatlar askıya alınmalı 2. İncirlik başta, topraklarımızdaki Amerikan askeri faaliyeti durdurulmalıdır” dedi.

Bu mesajdan 16 saat sonra hükümetin bir tepki göstermemesi üzerine bir mesaj daha paylaşan Zentürk, “Bu saate kadar bekledim… Amerikan Merkez Komutanlığı’nın YPJ teröristlerinin fotoğrafını kullanarak PKK’yı güvenilir ve güçlü müttefik ilan ettiği -sözde- KOBANİ KURTULUŞ GÜNÜ mesajına bir tepki gelir mi diye, Ankara’dan… Ne bir ses… Ne bir nefes… Yazıklar olsun…” dedi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı