SON DAKİKA

ABD’NİN ATTIĞI KAZIK ORTAYA ÇIKTI

Bu haber 22 Temmuz 2017 - 3:10 'de eklendi.

ABD’nin Türkiye’ye attığı kazıklardan bir tanesi daha ortaya çıktı.

ABD’nin daha öncede Türkiye aleyhine işler çevirdiği, Türkiye tarafından da biliniyordu. Ancak ses çıkarılmıyordu, “stratejik ortağımız” denilerek sineye çekiliyordu.

Bu kez ABD’nin 2015 yılında Türkiye’ye atmış olduğu kazık ABD Özel Kuvvetler Komutanı Raymond Thomas tarafından açıklandı.

Thomas, PKK/PYD ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Onlar kendilerine resmi olarak YPG diyorlardı ki Türkler, bunun PKK ile aynı olduğunu söylüyor ve ‘Benim terörist bir düşmanımla muhatap oluyorsunuz, bunu müttefik olarak nasıl yapabilirsiniz?’ diyordu. Biz de bunun üzerine onlara isimlerini değiştirmeleri gerektiğini söyledik. Mesela, YPG dışında kendinizi nasıl adlandırmak istersiniz? Bir gün sonra adlarının ‘Suriye Demokratik Güçleri’ olduğunu ilan ettiler.” dedi.

ABD’nin, “Stratejik müttefiki”, Türkiye sessiz kalsın diye YPG’nin ismini değiştirmesini istediği ortaya çıkmış bulunuyor.

Fakat YPG’nin Türk askerlerini şehit ettiği, mühimmatına el koyduğu iddialarını taşıyan aşağıdaki görüntülere, Türk Genelkurmayı’ndan herhangi bir açıklama gelmiş değil:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!