SON DAKİKA

ABD’Lİ DOKTOR FAUCI’DEN KORKUTAN KORONA AÇIKLAMASI

ABD’nin en yetkili kamu sağlığı uzmanı ve Beyaz Saray Koronavirüs’le Mücadele Görev Gücü üyesi Dr. Anthony Fauci, “Şu anda günde 40 bin yeni vaka kaydediyoruz. Şu anki durumu değiştirmezsek günlük vaka sayısı 100 bine çıkabilir” dedi.

Bu haber 01 Temmuz 2020 - 1:39 'de eklendi.
Abone ol

Dr. Anthony Fauci’den dünyada en fazla Covid-19 vaka ve ölüm sayısının bulunduğu ABD’de salgının seyrine ilişkin bir açıklama geldi. Dr. Fauci, “Amerikan halkına durumun daha da kötüye gidebileceğini söylememizde fayda var” diyerek gerekli önlemlerin alınmaması durumunda kısa süre içinde ABD’nin günlük 100 bin Koronavirüs vakasına erişebileceği konusunda uyarıda bulundu. Dr. Anthony Fauci, “Şu anda günde 40 bin yeni vaka kaydediyoruz. Şu anki durumu değiştirmezsek ve günde 100 bin vakayı bulursak şaşırmayacağım” diye konuştu.

“Açıkça yanlış yöne gidiyoruz” diyen Dr. Fauci, “Açık bir şekilde tam kontrole sahip değiliz. İşlerin gerçekten çok kötüleşeceği konusunda çok endişeliyim” dedi. Fauci, “Hepimiz bireyler ve toplumun bir parçası olarak salgını sona erdirme sorumluluğundayız” ifadelerini kullandı.

Fauci, Florida, Teksas, California ve Arizona’nın yeni vakaların yüzde 50’sinin kaydedildiği eyaletler olduğunu duyurdu.

Aşının bulunma olasılığı ile ilgili olarak konuşan Dr. Fauci, söz konusu aşının belirlenen standartları karşılayıp karşılamayacağı konusunda henüz bir bilginin olmadığını ifade etti. 2021 yılının başlarında aşının piyasada olabileceği iddialarını iyimser bulduğunu söyleyen Fauci, Gıda ve İlaç İdaresinin (FDA) aşıyı geliştirilebileceğine dair bir garanti olmadığını da dile getirdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

ABD’de yeni tip Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 128 bin 819’a, toplam vaka sayısı ise 2 milyon 683 bin 304’e yükseldi. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!