SON DAKİKA

ABD’Lİ DOKTOR FAUCI: KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI AÇIKLANANDAN FAZLA

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, corona virüsü salgınıyla ilgili soruları yanıtladı. Beyaz Saray Sağlık Danışmanı da olan Anthony Fauci, “Ülkede muhtemelen corona virüsünden ölenlerin sayısı açıklanandan fazla” ifadesini kullandı.

Bu haber 13 Mayıs 2020 - 16:50 'de eklendi.
Abone ol

Dr. Anthony Fauci, Amerikan Senatosu Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komisyonu üyelerinin sorularını video konferans yöntemiyle yanıtladı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, kısa süre önce Demokrat Parti’nin başkan adaylığı yarışından çekilen Vermont Senatörü Bernie Sanders, Fauci’ye, ABD’de corona virüsünden ölenlerin sayısının doğru olup olmadığını ve bu sayının yüzde 50 fazla olması ihtimalinin ne olduğunu sordu.

Anthony Fauci bu soruya, “Çoğumuz ölü sayısının, muhtemelen açıklanan resmi rakamdan fazla olduğunu düşünüyoruz” yanıtını verdi.

FAUCI: İNSANLARIN BAZILARI EVLERİNDE HAYATINI KAYBETMİŞ OLABİLİR

Fauci, özellikle New York’ta salgının sağlık sistemini zorladığını, corona virüsünün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu bazı insanların evlerinde hayatlarını kaybetmiş olabileceklerini söyledi.

Salgında “ikinci dalga” ihtimalinin gözardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Fauci, “Önümüzdeki aylarda virüsü kontrol altına alabilsek dahi, virüsün gezegenin bir yerinde görülmesi ve tekrar karşımıza çıkması olası” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“EKONOMİK FAALİYETLERİ BAŞLATMANIN CİDDİ SONUÇLARI OLUR”

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, senatörlerin sorularını yanıtlarken, eyalet yönetimlerimi de ekonomik faaliyetleri gereğinden daha hızlı başlatmamaları konusunda uyardı.

”Bunun ciddi sonuçları olur” diyen Fauci, en az sekiz potansiyel corona virüsü aşısının da denendiğini söyledi. Fauci, denemelerin başarıyla sonuçlanması halinde, aşının bu yıl içerisinde sonbahar ya da kış mevsiminde kullanılabileceğini belirtti.”

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre, ABD’de corona virüsü vaka sayısı 1 milyon 354 bine yükseldi, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 81 bini aştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!