SON DAKİKA

ABD’den Putin ve Lavrov’a Yaptırım!

Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya uygulayacağı yaptırımları daha önce açıklamış olan ABD, bu kez Rus liderini hedef aldı. Beyaz Saray’da yapılan basın toplantısında Rusya Devlet Başkanı Putin, Dışişleri Bakanı Lavrov ve Rus güvenlik yetkililerine yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Bu haber 26 Şubat 2022 - 1:09 'de eklendi.
Abone ol

Putin’in emri doğrultusunda Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya ülkeler peş peşe yaptırımlarını açıklamaya devam ediyor. Dün yaptığı basın açıklamasında ABD Başkanı Biden da Rusya’ya uygulayacakları yaptırımları açıklamış ancak gazetecilerin “Neden Putin’e yaptırım uygulamıyorsunuz?” sorularını pas geçmişti.

“PUTİN VE LAVROV’A YAPTIRIM UYGULANACAK”

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, düzenlediği günlük basın toplantısında, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısına ve ABD’nin adımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğine işaret eden Psaki, “Avrupalı ortaklarımızın kararları ile uyumlu olarak ABD, Rusya Devlet Başkanı Putin, Dışişleri Bakanı Lavrov ve Rus ulusal güvenlik yetkililerine yaptırım uygulayacaktır.” ifadesini kullandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

DETAYLI AÇIKLAMA DAHA SONRA YAPILACAK

Psaki, Putin’e yaptırım uygulamanın bir süredir masada olduğuna işaret ederek, yaptırımlar konusunda detaylı açıklamayı daha sonra yapacaklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR