SON DAKİKA

ABD’den Peşmerge’ye Askeri Yardım!

ABD öncülüğündeki ‘IŞİD karşıtı koalisyon’ Peşmerge’ye askeri yardımda bulundu. Askeri yardımın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin ‘terör örgütü IŞİD ile mücadele için ABD’li askerlerin Irak’taki varlığına ihtiyaç kalmadığını’ söylemesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

Bu haber 27 Temmuz 2021 - 0:41 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçlerine askeri araç yardımında bulundu. Koalisyon güçleri, Erbil’de düzenlenen devir teslim töreniyle Peşmerge Bakanlığına 70 civarında yeni araç verdi.

Törende sergilenen araçlar arasında Humvee türü zırhlı araç, tanker ve askeri kamyonlar olduğu görüldü. Söz konusu yardımın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin “terör örgütü IŞİD ile mücadele için ABD’li askerlerin Irak’taki varlığına ihtiyaç kalmadığını” söylemesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya gelmek için Washington’a hareket eden Kazımi, dün ABD’li askerlerin Irak’taki varlığı hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Kazımi, Irak güvenlik güçleri ve ordusunun, ülkeyi ABD öncülüğündeki koalisyon askerleri olmadan koruyabilecek durumda olduğunu belirtmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!