SON DAKİKA

ABD’den Güney Kore’de Askeri Tatbikat!

Güney Kore’de konuşlu ABD birlikleri 2019’dan bu yana ilk kez Apache saldırı helikopterleri, gerçek silah ve roketlerin kullanıldığı bir atış tatbikatı düzenledi.

Bu haber 25 Temmuz 2022 - 19:51 'de eklendi.
Abone ol

Kuzey Kore’nin geçen aylarda ardı ardına gerçekleştirdiği füze denemelerinin ardından bölgede gerilim yükselirken, Güney Kore’de konuşlu ABD ordusundan önemli bir hamle geldi. ABD ordusunun 2019’dan bu yana ilk kez silah ve roketlerin kullanıldığı bir atış tatbikatı düzenlediği bildirildi.

OTOMATİK SİLAHLAR TEST EDİLDİ

Apache saldırı helikopterlerinin de kullanıldığı tatbikatın, Kore Tarafsız Bölgesi’nin (DMZ) hemen güneyinde bulunan ancak bölge sakinlerinin şikayetleri üzerine bir süre faaliyetlerine ara veren Rodriguez Gerçek Atış Kompleksi’nde gerçekleştirildiği öğrenilirken, gece ve gündüz devam eden eğitimler çerçevesinde AGM-114 Hellfire füzeleri, Hydra 70 roketi ve 30milimetre çapındaki otomatik silahların test edildiği kaydedildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

ABD’nin tatbikatı, Kuzey Kore’ye karşı caydırıcılığı artırma ve ortak tatbikatları “normalleştirme” sözü veren yeni Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’un geçtiğimiz Mayıs ayında göreve başlamasının ardından düzenlenmesi dikkat çekti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR