SON DAKİKA

‘ABD’DEKİ GRİPTEN 14 BİN KİŞİ ÖLDÜ’

Japon Asahi 21 televizyonu dün yayınladığı haberinde, geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan gripten 14 bin kişinin öldüğünü, 26 bin kişinin de hastalıktan etkilendiğini öne sürdü. Amerikan Sağlık Bakanlığı’na göre ise, ölü sayısı 10 bin ile 20 bin arasında.

Bu haber 22 Şubat 2020 - 19:58 'de eklendi.

Dünya, Çin’de başlayan ve bütün dünyaya yayılan koronavirüsü konuşken, şimdi de ABD’de yaşanan ölümcül grip haberi basına yansımaya başladı.

‘Japon Asahi 21′ televizyonu, yeni ‘Tacvirüsü’nden ABD’de 14 bin kişinin hayatını kaybettiğini, 26 milyon kişinin de bu hastalıktan etkinlendiğini öne sürdü.

Taçvirüsü salgının sürdüğünü belirten Japon televizyonu, birçok insanın bu yani virüsten hayatını kaybedebileceğini dikkat çekti.

Gripten ölen bu hastaların çoğuna yeni taç pnömonisi bulaşmış olabileciğini öne süren Japon televizyonu, bu şüpheli grip hastalarının tıbbi muayenelerinin sonuçlarını incelerken, birçok kişinin grip olmadığını söyledi.

Bu durumla ilgili olarak, Japon televizyonu yayınladığı haberinde, yeni taçvirüs ile influenza semptomlarının çok benzer olduğunu söyledi.

ABD Hastalık Merkezleri (CDC) tarafından 7 Şubat’ta yapılan açıklamada da, “Neokoroner pnömoni ve grip belirtilerinin çok benzer olduğu dikkat çekildi.

CDD tarafından, 14 Şubat’ta buna ek olarak, ‘grip’ olarak sınıflandırılmayan bu virüsler için, yeni taçvirüsler olduğundan şüphelenildiğini belirten ‘şaşırtıcı’ açıklamalar yapıldı.

‘Japon Asahi 21′ televizyonu, yine 14 Şubatta CDC tarafından yayınlanan bir habere atıf yaparak,  “Bu virüslerin grip olarak kabul edilmediğine dair şüpheler var ve bunların yeni taçvirüsleri olduğuna inanılıyor” denildi.

Amerikalıların neden özel enfeksiyon durumunu kavrayamadığı ile ilgili röportaj yapan Japon televizyonu, röportaj yaptığı kişilerden şu cevapları aldı:
“Dürüst olmak gerekirse, genellikle doktora gitmem. Basit bir kontrol bile çok paraya mal olur. Sigorta ayda 200 ABD Doları ve muayene için hastaneye gitmek için 50 ABD Doları ödemek zorunda … Her neyse, birkaç gün içinde daha iyi olacağım.”

‘Japon Asahi 21′ televizyonu, 2018’de ABD’de yaklaşık 27.5 milyon insanın sağlık sigortası satın almadığını, sağlık sigortası satın alan birçok insan, yüksek tıbbi masraflar nedeniyle hastalandıklarında da doktora gitmediklerini belirtti.

AMERİKAN SAĞLIK VE İNSAN HİZMETLERİ BAKANLI’ĞINA GÖRE ÖLÜ SAYISI 10 BİN İLE 20 BİN ARASINDA

Öte yandan Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın 1 Ekim 2019-25 Ocak 2020 tarihleri arasındaki verilerine göre bu yıl görülen grip salgınının son 10 yılın en büyük salgını olduğu ifade ediliyor.

Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’na bağlı Amerika Hastalıkları önleme ve kontrol dairesi’nin verilerine göre grip salgını nedeniyle 1 Ekim 2019- 25 ocak 2020 tarihleri arasında 10 bin ile 25 bin kişi hayatını kaybetti. 180 bin ile 310 bin kişi hastanede tedavi gördü. 19 milyon ile 26 milyon kişi grip oldu.

Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı verilerine göre:

Gripten ölen kişi sayısı:   10.000 – 25.000 arası
Hastanede tedavi gören kişi: sayısı 180.000- 310.000
Doktora başvuranların sayısı: 8.600.000- 12.000.000
Grip olanların sayısı: 19.000.000- 26.000.000

KESİN SAYI BELLİ DEĞİL

Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, kesin sayıyı veremiyor, çünkü grip vakalarının hepsi kayıtlara girmiyor. Dolayısıyla Bakanlık, gripten hayatını kaybedenlerin ve grip olanların sayısının daha yüksek olabileceğini söylüyor.

Grip salgını, 49 eyaletti ve Porto Riko’yu etkisi altına almış durumda.
Doktorlar, grip belirtileri taşıyan kişilerin evden çıkmamasını, doktora gitmeden önce de doktoru arayıp bilgi vermelerini söylüyorlar.

Amerika’da grip sezonu 30 Mayıs’ta sona eriyor. Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, bu tarihe kadar ölümlerin artacağına dikkat çekiyor.

Amerika’nın etkin gazetelerinden Washington Post, Amerika’da gribin koronavirisünden çok daha büyük bir tehdit olduğunu yazıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!