SON DAKİKA

ABD VE YUNANİSTAN’DAN TÜRKİYE SINIRINDA ORTAK ASKERİ TATBİKAT

Yunanistan’ın Türkiye sınırına yakın Batı Trakya’nın İskeçe bölgesinde 4 gündür ortak tatbikat yapan ABD ve Yunanistan tanklarla atış yaptı, tankları yarıştırdı.

Bu haber 19 Eylül 2020 - 23:15 'de eklendi.
Abone ol

Yunanistan’ın Türkiye sınırına yakın İskeçe ilindeki Kayalar (Petrohori) köyü askeri tatbikat alanında 14-18 Eylül tarihleri arasında Yunanistan ve ABD tankları arasında yarış ve tatbikat yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu’nun Avrupa’daki (United States Army Europe) askeri güce bağlı tankçı birliğin katılımıyla, Batı Trakya’nın İskeçe bölgesi Kayalar (Petrohori) köyü askeri atış tatbikat alanında 14-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen tanklar arası tatbikat-yarış sona erdi. Tatbikat yapılan bölgenin sınıra yaklaşık 100 km olduğu belirtildi.

BATI TRAKYA’DA İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Batı Trakya’da ilk kez gerçekleştirilen yarış tatbikatına, Yunan Ordusu Leopard 2A6 HEL tanklarıyla katılırken, ABD’nin Avrupa’daki askeri güce bağlı tankçı birliği ise M1A2 ABRAMS tankları ile katıldı. Gerçekleştirilen tatbikatta küçük ölçekli taktik, atış tekniği ve zırhlı tankların teknik konularına odaklanan ölçülebilir objektif kriterlere sahip operasyonel prosedürler de değerlendirildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

TANKLARLA YETENEK YARIŞI YAPTILAR

Yarış tatbikatında, her mürettebatın becerilerinin bireysel derecelendirmesine ve özellikle de savaş mürettebatının atışlarının doğruluğuna bağlı olarak testler değerlendirildi. Tatbikat ile ilgili fotoğraflar Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayınlandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!