SON DAKİKA

ABD: Türkiye de çelikte damping yapan ülkeler arasında

ABD Ticaret Bakanlığı aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelerden ithal edilen karbon ve alaşım çelik tel ithalatına ilişkin dumping ve sübvansiyon incelemelerini sonlandırdı.

Bu haber 23 Mart 2018 - 18:12 'de eklendi.

ABD: Türkiye de çelikte damping yapan ülkeler arasında 21.03.2018 11:57:21

Bakanlık Türkiye, İtalya, Kore, İspanya ve Birleşik Krallık ihracatçılarının ABD´de karbon ve alaşım çelik tel fiyatlarında damping yaptığını belirlediğini açıkladı. Açıklamada İtalya´nın yüzde 12.41-18.89, Güney Kore´nin yüzde 41.10, İspanya´nın 11.08-32.64, Türkiye´nin yüzde 4.74-7.94 ve Birleşik Krallık´ın yüzde 147.63 damping yaptığının belirlendiği belirtildi.

DHA’nın haberine göre Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, “Başkan (Donald) Trump en başından beri ABD sektöründeki adil olmayan ticaret uygulamalarını ticaret kanunlarımızla güçlü bir şekilde yöneteceğini açıkça belirtti” dedi ve ekledi:

“Bugün verilen bu karar, gerçeklerin tam ve adil bir şekilde değerlendirildiği mevcut yasa, düzenleme ve uygulamalara uygun bir şekilde yürütülen açık ve şeffaf bir inceleme sonrasında verilmiştir.”

Açıklamaya göre 2016 yılında ABD’nin karbon ve alaşım çelik tel ithalat rakamları şöyleydi:

İtalya’dan 12.2 milyon dolar, Güney Kore´den 45.6 milyon dolar, İspanya’dan 40.7 milyon dolar, Türkiye’den 41.4 milyon dolar, Birleşik Krallık´tan 20.5 milyon dolar.

Atatürk'ün Katilleri

İncelemenin yapılması için başvuruda bulunan şirketlerin Gerdau Ameristeel US Inc. (Florida), Nucor Corporation (North Carolina), Keystone Consolidated Industries (Texas), and Charter Steel (Wisconsin) olduğu belirtildi.

Trump hükümetinin önceliklerinden birinin ABD ticaret kanunlarının uygulanması olduğu belirtilen açıklamada 20 Ocak 2017’den 20 Mart 2018’e kadar ABD Ticaret Bakanlığı 102 antidamping ve ek gümrük vergisi incelemesi başlattı. İnceleme sayısı bir yıl öncesine göre yüzde 96´lık bir artışa işaret ediyor.

  Parlamentohaber.com | Korku yok!

  ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

  PİYASALARDA SON DURUM

  • DOLAR
   -
   -
   -
  • EURO
   -
   -
   -
  • ALTIN
   -
   -
   -
  • BIST 100
   -
   -
   -

  PH ANDROİD UYGULAMASI

  PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

  En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

  Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

  Google Play'den alın

  EN ÇOK KAZANANLAR

   EN ÇOK KAYBEDENLER

    EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

     BUGÜN 1000TL NE OLDU?

     • -

      BORSA

     • -

      DOLAR

     • -

      EURO

     • -

      ALTIN

     Parlamento Haber | Korku yok!