SON DAKİKA

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Eşine Saldırı!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin eşi Paul Pelosi, saldırıya uğradı.

Bu haber 28 Ekim 2022 - 18:20 'de eklendi.
Abone ol

Kritik bölgelerde ABD’nin rakiplerini kışkırtacak ve diplomatik krizleri tetikleyecek ziyaretleriyle bilinen ve geçtiğimiz aylarda da Tayvan ziyaretiyle gündeme gelen ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin eşi Paul Pelosi, çiftin San Francisco’daki evinde gerçekleşen bir saldırının ardından hastaneye kaldırıldı. Pelosi’nin ofisi tarafından yapılan açıklamada, saldırının eve giren biri tarafından gerçekleştirildiği açıklandı. Açıklamanın devamında saldırganın gözaltında olduğu ve saldırının nedeninin ise araştırıldığı kaydedildi.

Emniyet kaynaklarının CNN’e verdiği bilgiye göre, Pelosi’nin eşi Paul Pelosi’ye yapılan saldırı çekiçle gerçekleştirildi.

Pelosi’nin sözcüsü Drew Hammill yaptığı açıklamada saldırıya uğrayan 82 yaşındaki Paul Pelosi’nin “tedavi altında olduğunu ve iyileşmesinin beklendiğini” söyledi. Hammill, Nancy Pelosi’nin saldırı sırasında San Francisco’da olmadığını da sözlerine ekledi.

Hammill, “Meclis Başkanı ve ailesi olaya ilk müdahale edenlere ve sağlık çalışanlarına müteşekkirdir ve şu anda gizlilik talep etmektedir” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Nancy Pelosi, ABD’de Başkan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in ardından en üst düzey yetkili konumunda bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Paul Pelosi, mayısta alkollüyken karıştığı kaza nedeniyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR