SON DAKİKA

ABD SURİYE’YE HAVA ÜSSÜ KURUYOR

İncirlik Hava Üssü’nün bir benzerinin Suriye’nin kuzeyine kurulduğu iddiası gündeme geldi.

Bu haber 24 Temmuz 2018 - 22:19 'de eklendi. Son Güncelleme24 Temmuz 2018 - 23:23
Abone ol

İncirlik Hava Üssü’nün bir benzerinin Suriye’nin kuzeyine kurulduğu iddiası gündeme geldi. İddiaya göre; YPG terör örgütünün işgal ettiği alanda kurulan üsse, askeri yüklü uçaklar inmeye başladı. Üsse ilk inen uçak ABD’nin kullandığı C-17 askerî kargo uçakları oldu.

Milli Gazete’den Ahmet Sesli’nin ulaştığı görüntülerde askeri mühimmatların yanı sıra terör örgütünün elinde tuttuğu alanlara hava savunma sistemi kurmak için uydu ekipmanlarının getirildiği görüldü.

ARTIK HAVADAN DA SİLAH YARDIMI YAPILACAK

Bu hava üssü sayesinde ABD, artık terör örgütüne karadan yaptığı silah sevkiyatını havayolu ile de yapacak. C-17 askeri kargo uçakları ile taşınan silahları başta İncirlik olmak üzere Ortadoğu’daki diğer üslerine bırakan ABD, daha sonra bu silahları TIR’lara yükleyerek YPG’ye ulaştırıyordu. Suriye’de bu tip uçakların inebileceği üslerin olmaması nedeni ile TIR konvoylarını tercih eden ABD, artık örgüte silah yardımlarını direkt kargo uçakları ile yapabilecek.

HAVA SAVUNMA SİSTEMİ KURACAKLAR

Üsse inen uçakların taşıdıkları arasında en çok dikkat çekeni ise hava savunma sistemi kurulması için kullanılan uydu ve radar ekipmanları oldu. İndirilen bu ekipmanlar ile ABD, terör örgütü YPG’nin elinde tuttuğu alanlara hava savunma sistemi kurarak örgütü olası hava saldırılarına karşı da koruyacak.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!