SON DAKİKA

ABD ile krize sebep olan Metin Topuz, avukatlarıyla görüştü

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve ABD ile Türkiye’nin karşılıklı olarak vizeleri askıya almasıyla başlayan krize sebep olan Topuz, avukatları Selman Alibaş ve Halit Akalp, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görüştü.

Bu haber 13 Ekim 2017 - 18:09 'de eklendi.
Abone ol

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve ABD ile Türkiye’nin karşılıklı olarak vizeleri askıya almasıyla başlayan krize sebep olan Topuz, avukatları Selman Alibaş ve Halit Akalp, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görüştü. Görüşmenin yaklaşık 2 saat sürdüğü belirtildi.

Avukat Akalp, cezaevi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil, hukuk kuralları içerisinde zaten görüşme koşulları belli. Dolayısıyla da biz görüşmemizi yaptık. Gözaltı süresinde de müvekkilimizle yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde görüştük. Bu konuda herhangi bir sorunumuz yok. Şu anda da çok rahat bir görüşme yaptık” dedi.

NE OLMUŞTU?

ABD’nin konsolosluğundaki çalışan Topuz’un devam eden bir FETÖ soruşturması kapsamında geçen hafta tutuklanmasının neden olduğu krizin ardından ABD, pazar gecesi Türkiye’deki tüm diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldığını açıklamıştı.

Türkiye de aynı şekilde karşılık vererek ABD’deki misyonlarında ve sınırda ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini askıya almıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Topuz’un avukatıyla görüşemediğini söylerken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Topuz’un avukatıyla görüşmesinde engel bulunmadığını ifade etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da yazılı bir açıklama yaparak Topuz’un avukatıyla bugün görüşeceğini bildirmişti.

İstanbul Başsavcılığı açıklamasında şöyle denilmişti:

“Gerek aile fertleri, gerekse avukatları tarafından herhangi bir görüşme isteğinin gerçekleşmemesi üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile 11 Ekim’de eşi Ayşe Öznur Topuz ve avukatı Selman Alibaş, Silivri Cezaevi idaresi tarafından aranarak gerekli bilgilendirme yapılmış olup şüpheli müdafi Avukat Selman Alibaş tarafından ziyaretin bugün yapılacağı cevabı alınmıştır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!