SON DAKİKA

ABD Gemilerinin Karadeniz’e Gelişinden Önce Rusya’dan Askeri Tatbikat

ABD’ye ait iki savaş gemisinin bu hafta Karadeniz’e girmesi beklenirken Rusya kritik bir adım attı.

Bu haber 14 Nisan 2021 - 19:36 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rus donanması, ABD savaş gemilerinin Karadeniz’e girişi öncesinde tatbikat başlattı.

Rus ajanslarında yer alan haberlere göre, Kırım’da konuşlu Karadeniz donanmasından gemiler, helikopter ve uçakların katıldığı tatbikatta yüzey ve hava hedeflerine ateş açılacak.

Rusya’nın Ukrayna’nın doğu sınırına ve 2014’te Ukrayna’dan ilhak ettiği Kırım’a yaptığı askeri yığınağı artarken, ABD ve NATO ülkeleri Rusya’nın askeri varlığını azaltmasını istiyor. ABD’ye ait iki savaş gemisinin bu hafta Karadeniz’e girmesi bekleniyor.

Moskova ABD gemilerinin “kendi iyilikleri için” Kırım’dan uzak durmasını istemişti ve Rusya’yı provoke etmeye yönelik bir adım olduğunu ifade etmişti.

Atatürk'ün Katilleri

UKRAYNA’DAN TATBİKAT

Ukrayna silahlı kuvvetleri Rusya’nın ilhak ettiği Kırım’ın sınırlarının yakınında tank ve piyade saldırılarını püskürtme tatbikatı gerçekleştirdi. Ukrayna ordusu, savunma hattını yarma girişiminde bulunacak tankları ve piyade birliklerini geri püskürtmek için bugünkü askeri tatbikatta tankları ve topçu birliklerini kullandığını açıkladı.

Askeri tatbikat, ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaptıkları dünkü telefon görüşmesinden sonra geldi. İki lider, Rusya’nın Kırım’da ve Ukrayna’nın doğusunda yaptığı askeri yığınağı görüştüler.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!