SON DAKİKA

ABD, DSG’YE SİLAH VE ZIRHLI ARAÇ GÖNDERDİ

ABD, Hejin operasyonu kapsamında YPG’nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri’ne 300 TIR, silah ve zırhlı araç gönderdi. Türkiye, ABD’nin DSG’ye verdiği yardımları kesmesini istiyor.

Bu haber 21 Kasım 2018 - 22:49 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Türkiye’nin PKK’nın Suriye kolu olarak gördüğü YPG’nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri (DGS) kaynaklarından edinilen bilgilere göre ABD, Suriye-Irak sınırındaki Hejin ile Bagoz kasabasının IŞİD’den alınması operasyonu kapsamında DSG’ye ağır silahlar ile zırhlı araçlar gönderdi.

2500’e yakın IŞİD militanının saklandığı bu kasabalar Suriye’de IŞİD’in elinde kalan son bölgeler olması bakımından büyük önem taşıyor.

Konuyla ilgili Sputnik’e konuşan DSG’den üst düzey bir yetkili şunları söyledi: “ABD, Hejin operasyonu nedeniyle bize zırhlı Hummer araçlar ile ağır silahlar gönderdi. Pikap araçlar da gönderdi. 300 TIR, silah ve zırhlı araçlar gönderdi. Bize gönderilen silahlar içerisinde füzeler, otomatik makineli tüfekler, havan topları ve diğer silahlar var. Silahlar ve zırhlı hummer araçlar Kuzey Irak’tan karayoluyla Semelka Sınır Kapısı’ndan sokuldu.

Türkiye’nin olası bir müdahalesine karşın bize gelen silahlar ABD üslerindeki depolarda tutuluyor. Sonra ihtiyaca göre bölgelere dağıtılıyor. Silah sevkiyatları artık geceleri yapılıyor. Basın çok haber yapmasın ve Türkiye ile başka ülkeler çok tepki vermesin diye silah sevkiyatları mümkün olduğu kadar gizlilik içerisinde yapılıyor.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!