SON DAKİKA

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, KUVEYT’E 1.4 MİLYAR DOLARLIK PATRİOT SATIŞINA ONAY VERDİ

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuveyt’e Patriot sistemlerinin tamir ve idamesi ile füze önleme mühimmatı tedariki için 1 milyar 425 milyon dolarlık askeri satışa onay verilmesine karar verdi.

Bu haber 29 Mayıs 2020 - 1:54 'de eklendi.

ABD Savunma, Güvenlik, İşbirliği Ajansı, Kuveyt’e dış askeri satış  kapsamında sağlanan ve değerleri 800 milyon, 425 milyon ve 200 milyon dolarlık üç  satış paketine ilişkin açıklama yaptı.
 
Satışa ilişkin açıklamada, 800 milyon dolarlık pakette 84 adet İleri  Kabiliyet Patriot (PAC-3) Füze Önleme Mühimmatı ve kapsülleri, 2 Füze Önleme Test  Mühimmatı, 35 modernize edilmiş Patriot Modifikasyon Kiti ve Füze Fırlatma  Rampası ile ilgili elemanlarının bulunduğu belirtildi.
 
200 milyon dolarlık satış paketinde ise Patriot GEM-T tipi füze ve  füze parçalarının tamir hizmeti, gerekli test ve destek ekipmanı, teknik veriler  ve personel eğitim dokümanlarının bulunduğu ifade edildi.
 
Açıklamada, 425 milyon dolarlık satış paketinin de PAC-3 Alan  Gözlemleme Programı, her ülkeye münhasır Patriot Füze Destek Merkezi ve ilgili  ekipmanlarının yanı sıra Kuveyt Füze Montaj ve Demontaj Tesisi için teknik  destek, tamir, bakım, idame ve ekipman hizmetlerini içerdiği kaydedildi.
 
Satışla ilgili tebligat Kongreye iletilirken, satışın gerçekleşmesi  için Kongrenin 30 iş günü içinde itiraz etmemesi gerekiyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!