SON DAKİKA

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI MIKE POMPEO KUZEY KORE LİDERİ KİM JONG-UN İLE GÖRÜŞTÜ

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesine ilişkin açıklama yaptı…

Bu haber 08 Ekim 2018 - 3:21 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüştü.

ABD Başkanı Donald Trump da bu görüşmeye ilişkin, “Bakan Pompeo bugün Pyongyang’da Başkan Kim ile çok iyi bir görüşme yapmış. Yakın zamanda başkan Kim ile tekrar görüşmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

​Pompeo da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Pyongyang’taki görüşmede Singapur Zirvesi’nde varılan anlaşmalar üzerinde ilerlemeye devam ettiklerini kaydetmişti. Pyongyang ziyaretini tamamlayan Pompeo, daha sonra Güney Kore’nin başkenti Seul’a geçti.

Pompeo, dün Tokyo’da Japonya Başbakanı Şinzo Abe tarafından kabul edilmiş, diğer yetkililerle de görüşmüştü. ABD Başkanı Trump, geçen ay Kuzey Kore lideri Kim ile ikinci bir zirvenin yakında yapılacağını duyurmuştu.

Trump ile Kim, 12 Haziran’da Singapur’da bir araya gelmiş, zirvenin ardından iki lider Kuzey Kore’nin nükleer silahlardan arındırılması konusunda anlaşmaya varmıştı ancak ilerleyen haftalarda iki ülke arasındaki diplomasi havası bozulmaya başlamış, ABD tarafı, Kuzey Kore’yi nükleer programından vazgeçmemekle suçlamıştı.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play