SON DAKİKA

ABD Büyükelçiliği: Öcalan saygı görmeye değer bir şahsiyet değil

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden, IŞİD’den kurtarıldığı dün açıklanan Rakka’da Abdullah Öcalan posteri açılmasına ilişkin bir açıklama yapıldı.

Bu haber 21 Ekim 2017 - 16:27 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden, IŞİD’den kurtarıldığı dün açıklanan Rakka’da Abdullah Öcalan posteri açılmasına ilişkin bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, PKK’nın terör örgütü listesinde olduğu ve terörle mücadelede Türkiye ile birlikte hareket edildiği belirtilerek, “Öcalan saygı görmeye değer bir şahsiyet değil” denildi.

ABD Büyükelçiliği’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Rakka’nın özgürlüğüne kavuşturulmasını bütün Suriyeliler için bir kazanım olduğu yönündeki tavrımız açık olmuştur. Bu taraflardan beklentimiz, gerginliği arttıracak ya da saldırgan olarak görülebilecek eylemlerden kaçınılmasıdır. ABD hükümeti terörizme karşı savaşta ve bölgesel istikrarın arttırılmasında Türkiye ile yakın çalışmaktadır. PKK, Yabancı Terör Örgütleri listesinde yer alan bir örgüttür ve Öcalan, PKK ile bağlantılı terörizm faaliyetleri yüzünden Türkiye’de hapiste bulunmaktadır. Saygı görmeye değer bir şaysiyet değildir.”

Türkiye’deki ABD Diplomatik Misyonu Tarafından Yapılan Açıklama pic.twitter.com/vFm10oJhxN

— US Embassy Turkey (@USEmbassyTurkey) October 21, 2017

Parlamentohaber.com | Korku yok!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play