SON DAKİKA

ABD AMFİBİ GEMİSİ 2 BİN 100 ASKERLE ORTA DOĞU’YA GİDİYOR

ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Donanmasına bağlı “USS Bataan” Amfibi gemisinin, Afrika’da bir eğitim tatbikatını erteleyip Orta Doğu’ya gönderildiği açıklandı.

Bu haber 07 Ocak 2020 - 14:21 'de eklendi.

Amerikan medyasında yer bulan habere göre, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesi ile ABD-İran gerilimi tırmanırken Amfibi gemisininin üzerindeki 26’ncı Deniz Piyadeleri Sefer Görev Birliği ile birlikte Orta Doğu’ya yönlendirildiği belirtildi.

USS Bataan Amfibi gemisi aralık ayında 2 bin 100 askerden oluşan 26’ncı Deniz Piyadeleri Sefer Görev Birliği ile Afrika Deniz Aslanı Tatbikatı için yola çıkmış ve geçen hafta Fas açıklarına ulaşmıştı.

ABD Donanmasınca konuya ilişkin sorular yanıtlanırken, geminin güzergahı belirtilmeksizin, “USS Bataan ve üzerindeki Deniz Piyadeleri Sefer Görev Birliği, Deniz Kuvvetlerimizin esnekliğini göstermek üzere rutin faaliyetler yürütmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

ABD ORTA DOĞU’YA 3500 ASKER DAHA GÖNDERİYOR

Donanma ile ilgili açıklamada, “Güvenlik gerekçesi ile gelecekteki faaliyetler hakkında konuşmuyoruz. Amfibi Harbe Hazır Grubu ve Deniz Piyadeleri Sefer Sefer Görev Birlikleri komutanlara dünyanın herhangi bir yerinde esnek ve hızlı bir deniz, hava ve kara görev gücü sağlıyor.” denildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!