SON DAKİKA

Abbas: İsrail’le Oslo dahil tüm anlaşmaları reddederiz

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü ‘İsrail’in başkenti’ olarak tanıması üzerine İstanbul’da toplanan İİT zirvesinde konuşan Abbas, şunları söyledi: ”Artık Oslo anlaşmasını ve o tarihten günümüze kadar imzalanan hiçbir anlaşmayı kabul etmiyoruz.

Bu haber 13 Aralık 2017 - 18:54 'de eklendi.
Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü ‘İsrail’in başkenti’ olarak tanıması üzerine İstanbul’da toplanan İİT zirvesinde konuşan Abbas, şunları söyledi: ”Artık Oslo anlaşmasını ve o tarihten günümüze kadar imzalanan hiçbir anlaşmayı kabul etmiyoruz. İsrail’le de hiçbir konuda işbirliği yapmayıp ‘biz devlet değiliz, işgal altındaki toprağız, hizmetleri sizin sağlamanız gerek’ diyeceğiz.”

BMGK’YE GİDECEK

‘Uluslararası hukukun en vahim ihlali’ diye nitelediği Trump’ın Kudüs kararını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) götüreceğini söyleyen Abbas, BMGK’den ABD’nin kararını geçersiz kılmasını isteyeceğini belirtti. Filistin lideri ”Birleşmiş Milletler’de şikayete konu ülkenin şikayet konusu üzerinde oy kullanılmasına izin verilmiyor. ABD de bundan sonra Kudüs konusunda oy veremeyecek” görüşünü savundu.

Ayrıntılar geliyor…

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!