SON DAKİKA

ABB BAŞKANI YAVAŞ’TAN FLAŞ AÇIKLAMA! KORKUTATA AİLESİ KİMDİR?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek zamanında Korkutata ailesine belediyeye ait 110 malın verildiğini açıkladı. Yeniçağ yazarı Murat Ağırel de daha önce Korkutata ailesiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Bu haber 25 Kasım 2019 - 0:09 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş’ın belediye meclisinde yaptığı açıklamalar geniş yankı uyandırdı.

Yavaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebiyle görevden ayrılan Melih Gökçek’in, ABB Başkanı olduğu dönemde Korkutata ailesine belediyeye ait 110 malın verildiğini ifade etti.

Mansur Yavaş, şöyle konuştu:

“Şimdi ben bir özür dileyeceğim. SOS Vakfı 13, Korkutata ailesi 110, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor 9, Keçiörengücü 28 otopark aldı demiştim. Gökçek beni yalancılıkla itham etti. Yalan değil ama yanlış var, onu düzelteyim. Gerçekten söylediği kadar SOS Vakfı’nda otopark yok. Ama başka şey var! Yani Belediye’nin 13 parça malı verilmiş! 4 adet Hacı Bayram Veli türbesi çevresinde büfe, 1 adet Çamlıdere’de iki katlı Ankara evi –başında da biz geldiğimizde bir tane güvenlik görevlisi bekliyordu-, 3 adet otopark işletmesi –Mavi Göl Otoparkı 1628 araç kapasiteli, 50. Yıl Otoparkı 593 araç kapasiteli, Yenişehir Çok Katlı Otoparkı 944 araç kapasiteli- ayrıca 4 adet Kocatepe Çok Katlı Otopark üzerinde ticari ünite, 1 adet Dikmen Vadisi’nde ticari ünite SOS Vakfı’na verilmiş.

Korkuata ailesine 110 otopark demiştim. Özür diliyorum, hepsi otopark değil! Göksu Parkı’nda 17 adet ticari ünite bu aileye ait. Göksu Parkı Otoparkı, sinema, 2 tuvalet, 2 mini futbol sahası,  2 basket sahası, 2 tenis sahası, plaj voleybol sahası, baby car pisti, mini car pisti, go kart pisti, dağ kızağı artı kafe, bir de sekiz vagonlu tren. Ayrıca Harikalar Diyarı’nda 23 adet ticari ünite verilmiş. Gemi ve kayık yüzdürme alanı, go kart alanı, büfe, tuvalet, depo, 2 tane açık oturma alanı, masal adası işletmeleri, 3 adet çay bahçesi, 4 adet büfe, 2 adet dükkan ve trenler. Mogan Parkı’nda 8 adet ticari ünite: raylı tırtıl artı tren, açık alan, zincirli uçan sandalye artı trambolin, 1 adet açık havuz, 1 adet akülü araç pisti, 1 adet go kart pisti, 1 adet büfe. Altınpark’ta ise 1 tane ticari işletme, gezi treni işletmesi. OneTower önünde bir adet ticari işletme, onu da başkasına kiraya vermişlerdi, herhalde boşaltılmış. Metro ve Ankaray istasyonlarında meşrubat büfeleri de 60 adet verilmiş.”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’A 9, KEÇİÖRENGÜCÜ’NE 28 TİCARİ ÜNİTE

“Büyükşehir Belediyespor’a da 9 tane verildiğini söylemiştim. Evet, hepsi otopark değilmiş! Özür diliyorum! 2 adet otopark işletmesi -Toptancı Hali Otoparkı 1060 araç kapasiteli, Kocatepe Çok Katlı Otoparkı 1000 araç kapasiteli- 5 adet Sincan bölgesinde spor kompleksi ve muhtelif işletmeler –kapalı spor salonu, Sincan spor salonu, Sincan ASAŞ Stadı, 5 katlı otel, halı saha ve Sincan Spor kompleksinde muhtelif iş yerleri, 1 adet Mogan Gölü Yelken Branşı, 1 adet Ataç Sokak’taki eski Başkanlık konutu”

ÜCRETİNİ SİZ BELİRLEYİN, AMA GELİRLERİN BELEDİYE’YE GELMESİ LAZIM!

“Keçiörengücü’ne 28 otopark demiştim. Özür diliyorum! 4 otopark varmış. Rüzgarlı Ege Sokak, Aksu Köprüaltı Otoparkı, AŞTİ Otoparkı, Gençlik Parkı Otoparkı –Bir isme, Başkanı olabilir, ona verilmiş). 17 adet İzmir Caddesi’nde muhtelif işletmeler(şahsa), 1 adet de Gençlik Parkı Nikah Salonu şu anda Keçiörengücü’ne verilmiş. Ben Meclis’i halkın malına sahip çıkmaya davet ediyorum. Yasal süreçleri takip ediyoruz. İnşallah bunları belediyemize alırız. Ücretlerini AK Parti grubu belirlesin ama mutlaka bu gelirlerin Belediye’ye gelmesi lazım”

MURAT AĞIREL YAZMIŞTI…

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, 17 Temmuz 2019 tarihli köşe yazısında Melih Gökçek ile Korkutata ailesi arasındaki ilişkiye dikkat çekmişti.

Ağırel, şu ifadeleri kullanmıştı:

Saraç, RP Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata’nın kayınbiraderi Cevat Evliyaoğlu’nun, genel müdürü olduğu BUGSAŞ’ta, RP Sivas Milletvekili (Bugün Saadet Partisi Genel Başkanı) Temel Karamollaoğlu’nun oğlu Zait Karamollaoğlu’nun da çalıştığını söyledi.

Saraç, bu şirketin AŞTİ’de Muradiye Vakfı başta olmak üzere çeşitli irtica yanlısı kuruluşlara büfe işletmesi verdiğini anlattı.

Bir nefes alalım.

Hatırlayalım.

Melih Gökçek’in geçmiş dönemi ile son yıllarının sentezini sizlere anlatmaya çalışıyorum. Önceki yazımda Muradiye Vakfı’nın kuruluşunu ve şirketlerinin Melih Gökçek döneminde aldığı ihalelerinden bahsetmiştim.

Bugüne dönersek…

Eski RP Milletvekili Hüsamettin Korkutata, Refah Partisi 19 dönem Refah Partisi 20 ve 21. Dönem Fazilet Partisi Milletvekili, Numan Kurtulmuş zamanında  HAS Parti Genel Başkan Yardımcısıydı.

Daha önce Sayın Korkutata ismini sizlere mezar yeri ile ilgili anlatmıştım.

Melih Gökçek görevden alınmadan çok kısa süre önce Ankara Belediye Meclisinde bir karar alındı. Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez kararda “Korunması Gerekli Kültür Varlığı” olarak tescilli olan türbelerin bir kısmının mezar yeri olarak düzenlenmesi ve bunun komisyonda görüşülmeden kabul edilmesini istedi.

Böylelikle komisyonda görüşülmeden kabul ediliyor ve türbe, kümbet alanı olan Hacı Bayram Veli türbesine mezar yeri tahsis ediliyor.

Peki, kimlere?

Muradiye Vakfı Kurucularından Mustafa Ahmet Kalfaoğlu ve eşi Müşerref Kalfaoğlu, Hüsamettin Korkutata, Korkutata’nın eşi Zehra Korkutata, oğlu Muhammed Korkutata, Serkan Korkutata, kızı Sinem Şenbaş, damadı Ali Sedat Şenbaş, Serhat Can Korkutata, Fuat Korkutata olmak üzere 34 mezar yeri tahsis edildi.

Özel mezar yeri tahsis edilecek kadar Melih Gökçek ve yönetimi tarafından el üstünde tutulan Hüsamettin Korkutata ve ailesinin Ankara Büyükşehir Belediyesinden aldığı ihaleler var mı diye baktım.

Bingo.

Hiç şaşmıyor.

Korkutata ailesinin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki olan ANFA’dan aldığı ihale rakamını okuyunca dudağınız uçuklayacak.

Atatürk'ün Katilleri

2013-2017 yılları arasında 9 farklı şirket ile 56 ihale almış ve toplam tutarı 256 milyon TL! İşin daha da enteresanı Melih Gökçek görevden alınınca ihale alımları kesilmiş.

İnanılmaz değil mi?

Gökçek’in ihya ettiği bu ailenin hangi firmayla hangi ihaleyi kaç milyon liraya aldığına dair belgeler ve ihale numaraları bende var. Fakat yazıyı uzatmamak için eklemiyorum.

İhaleyi alan şirketlerin isimlerinin bazıları şöyle:

Ayaz Taahhüt İnşaat Peyzaj

Binko İnşaat İth. İhr. Şti.

Elit Kent Mobilyaları

Koru Grup İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Poyraz İmar İnşaat Tic. Ltd. Şti

Zencefil İnşaat Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti

Vs. vs.

Görüyorsunuz değil mi?

İnanılmaz.

Sayın Korkutata’nın tüm aile bireyleri sadece koruma altındaki türbeden mezar yeri almamışlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki ANFA’dan çoğunluğu adrese teslim ihale yöntemi olan 4734 ihale kanunun 3-g maddesi ile ihaleleri almışlar.

Bir kişi de çıkıp “siz kimsiniz, nereden çıktınız” dememiş.

Daha önce de dedim. Gökçek dönemi karanlık dipsiz bir kuyu. Milletin parasıyla kim neden nasıl bu kadar zengin olmuş belli değil.

Gökçek’in bu işten çıkarı-komisyonu ne anlaşılmaz.

Söz verdiğim gibi yazmaya devam edeceğim…

Sayın Melih Gökçek ve Korkutata ailesi cevap haklarını kullanmak isterlerse bu köşeden seve seve yayınlayacağımı belirtmek isterim.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!