SON DAKİKA

'A ve K partisiyle yönetim cahil çoğunluğun eline geçti' dedi, görevinden alındı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada, AKP'nin kararıyla görevinden alındı.Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre, kendi eserlerini en yüksek telif ücreti ile sahneletmek, konaklama giderlerinde kurumu zarara uğratmak gibi iddialarla hakkında soruşturma açıldığı ileri sürülen Ada'nın görevden alınması ise AKP ile ilgili mesajı sonrası oldu.

Bu haber 03 Kasım 2017 - 21:13 'de eklendi.
Abone ol

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada, AKP’nin kararıyla görevinden alındı.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre, kendi eserlerini en yüksek telif ücreti ile sahneletmek, konaklama giderlerinde kurumu zarara uğratmak gibi iddialarla hakkında soruşturma açıldığı ileri sürülen Ada’nın görevden alınması ise AKP ile ilgili mesajı sonrası oldu.

Cumhuriyetin 94’üncü yıl dönümü nedeniyle kurumun il müdürlüklerine gönderdiği WhatsApp mesajında Ada, “A ve K partisiyle yönetim cahil çoğunluğun eline geçti. Bunlar plaja gitmez, mayo giymez. Tiyatro kültürü olmayan, Batı’yı kavrayamamış kasabalılar. 16 yıl kesintisiz tek başına iktidar olarak çok uzun bir zaman, sonuçlarını görüyoruz” dedi. Ada, bu mesaj sonrası görevinden alındı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!