SON DAKİKA

80 OKUL İNŞAATI PARASIZLIKTAN YARIM KALIRKEN 72 MİLYON TL’YE MİLLET BAHÇESİ!

Gaziantep’te yıkılan Kamil Ocak Stadyumu yerine yapılacak millet bahçesi, 72 milyon 228 bin TL’ye mal olacak. 57 bin 485 metrekare alanda yapılacak millet bahçesi’nin 27 bin metrekarelik bölümü, bin 87 adet ağacın da bulunacağı yeşil alan olarak planlandı.

Bu haber 10 Şubat 2020 - 7:00 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “Gaziantep’te 80 okulun inşaatı bütçe yetersizliği gerekçesiyle durduruldu. Millet bahçesi için ise milyonlar harcanacak, bu israf vicdan sızlatıyor” dedi.

TOKİ, 10 Ocak’ta Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi merkezine yapılacak millet bahçesi için sözleşme imzaladı. 400 günde bitmesi planlanan ve içinde cami de bulunacak olan projeyi, Ali Acar İnşaat Şirketi yapacak. Gaziantep Millet Bahçesi, Ankara AKM’ye 395.5 milyon TL’ye ve Ankara İmrahor’a 74 milyon 820 bin TL’ye yapılacak millet bahçelerinden sonra, en pahalı 3’üncü alan olacak.

Gaziantep’te yıkılan Kamil Ocak Stadyumu’nun yerine 57 bin 485 metrekare alanda yapılacak millet bahçesinde cami de inşa edilecek.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!