70 AVM Borcundan Dolayı Bankalara Devredildi

Bakan Bolat, AVM’lerin açılmasının büyük oranda durduğunu belirtirken; yaklaşık 70 AVM’nin ise, finansman sıkıntısı nedeniyle borç aldığı bankalara devredildiğini söyledi.

70 AVM Borcundan Dolayı Bankalara Devredildi
Yayınlama: 17.12.2023
206
A+
A-

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, tüketicinin korunmasına yönelik Bakanlık tarafından piyasa denetimlerinin yapıldığını anımsatarak, “11 ayda Bakanlık müfettişlerinin yüz binlerin üzerindeki denetimlerinde 1,3 milyar lira kestiği cezalar var. Rekabet Kurumunun kestiği cezalar da 2,3 milyar liranın üzerinde” dedi.

Türkiye’de AVM’lerin açılmasının büyük oranda durduğunu belirten Bolat, önceki gün yaptığı konuşmasında, Türkiye’de yaklaşık 450 AVM olduğunu, bunlardan yaklaşık 70’nin finansman sıkıntısı nedeniyle borç aldığı bankalara devredildiği bilgisini verdi.

Küçük esnafı da desteklemeye devam ettiklerini vurgulayan Bolat, esnafın finansman desteğini geri ödeme oranının ise yüzde 99’un üzerinde olduğunu kaydetti.

“Elektronik sigaraların satışının serbest bırakılmasına karşıyız”

“Elektronik sigara konusunda Türkiye’de kesin bir yasaklama var” diyen Bolat, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet olarak elektronik sigaraların satışının serbest bırakılmasına kesinlikle karşı olduklarını vurguladı. Bolat, “Gümrüklerimizde ciddi yakalama yapılıyor. Son bir ay içerisinde 256 bin ünite elektronik sigara yakalandı. Bir hafta sonra da 125 bin elektronik sigara yakalandı” bilgisini verdi.

Kaynak: EKONOMİM

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı