SON DAKİKA

3 AYRI KOLTUĞU, 4 AYRI MAAŞI VAR!

“Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum”

Bu haber 02 Ağustos 2019 - 13:19 'de eklendi.
Abone ol

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlarının birden fazla maaş alması tartışılmaya devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen eski bakanlardan Hilmi Güler, 3 koltuktan dört maaş sahibi oldu.

Güler hem belediye başkanı, hem Turkcell ve Çin bankası ICBC’de yönetim kurulu üyesi olarak, hem de emekli milletvekili sıfatıyla 4 ayrı maaş alıyor. Belediye Başkanı seçildikten sonra, yönetim kurulu üyesi olduğu şirketlerden istifa etmeyen Güler,  “Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum. Ülkemize faydamız olduğu için oralarda görev aldık. Her iki kuruma da yazı yazdım ayrılmak istediğimi bildirdim, cevap bekliyorum” dedi.

2 ayrı yönetim kurulu üyeliğinden 200 bin TL alıyor iddiası

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Güler’in aldığı maaşlara ilişkin, “Başkan seçilmesinin üzerinden 4 ay geçti. Kamu ile özel sektör arasında tercih yapsın. O yapmıyorsa partisi buna el atsın. Yöneticisi olduğu kuruluşların belediye ile ilgili bir işi olduğunda nasıl tavır alacak?” ifadesini kullandı.  Adıgüzel, Hilmi Güler’in belediye başkanlığının yanı sıra 2 ayrı yönetim kurulu üyeliğinden de ayda 200 bin lira ücret aldığını da öne sürdü.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

 Güler: Aldığım para o kadar da değil

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Hilmi Güler ise yönetim kurulu üyeliği ücreti konusunda SÖZCÜ’ye “Aldığım para o kadar değil” açıklaması yaptı. Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Hilmi Güler ile aynı dönemde başladığı Turkcell Yönetim Kurulu üyeliğinden, bakanlık koltuğuna oturunca istifa etmişti. 2013’te Turkcell Yönetim Kurulu üyesi olan Güler, 22 Mayıs 2015’de de Çin bankası ICBC Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Güler ayrıca Turkcell iştiraki Superonline İletişim Hizmetleri’nde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!