28 Yaşındaki İşsiz Genç Yaşamına Son Verdi

CHP’nin Kartepe Belediye Meclis üyesi olan Tugay Adak uzun süredir işsizdi. Adak, Kocaeli Kartepe’deki 42 Evler’de bulunan üst geçitten atlayarak intihar etti

28 Yaşındaki İşsiz Genç Yaşamına Son Verdi
Yayınlama: 09.02.2021
0
A+
A-

Kocaeli Kartepe’de uzun süredir işsiz olan, ekonomik krizi derinden hisseden CHP Meclis üyesi olan Tugay Adak intihar etti.

Kocaeli Kartepe Belediyesi’nde CHP’den meclis üyesi olan 28 yaşındaki Tugay Adak, dün gece yaya üst geçidinden D-100 karayoluna atlayarak yaşamına son verdi. İşsiz olduğu ve öğrenilen Adak’ın ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşamına son verdi.

Olay, dün gece yarısı sıralarında İzmit D-100 kara yolu üzerindeki Fatma Seher Hanım Üst Geçidi’nde meydana geldi. Bir kişinin, köprüden atlayıp intihar ettiği ihbarını alan polis ve sağlık ekipleri bölgeye gitti. Kartepe Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak. olduğu belirlenen kişi, yapılan ilk müdahalesinin ardından Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Adak, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

EKONOMİK SIKINTILAR ÇEKİYORDU

Edinilen bilgiye göre Adak, CHP için afis asarken düşmüş ve bir gözünü kaybetmişti. İşsiz olduğu ve öğrenilen Adak’ın ekonomik sıkıntılar nedeniyle intihar ettiği öne sürüldü. Tugay Adak’nın cenazesi, bugün Kartepe ilçesi Sarımeşe Mahallesi’nde toprağa verilecek.

TUGAY ADAK KİMDİR?

Tugay ADAK, 1993 yılında İzmit’te doğdu. İlköğretimimi Sarımeşe İlköğretim Okulunda tamamladı. Lise hayatına Köseköy Endüstri Meslek Lisesinde devam eden ve eğitim hayatına Kocaeli Üniversitesi Petro-Kimya ve Rafineri Bölümünde devam etmektedir. 2014 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe İlçe Örgütünde aktif siyasete devam eden Adak, Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ve Gençlik Kolları Kurultay Delegeliği yapmaktaydı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı