SON DAKİKA

28 ŞUBAT’IN KALKANCI İSMİNİN KAYIN BİRADERİ ŞİMDİ TURİZM BAKANI!

28 Şubat sürecinde adı birçok olayla anılan Kalkancı , o tarihlerde EMİRE ERSOY ismiyle beraberdi . O gün milyon dolarlarla oynayan Kalkancı bugün unutulmuş. Fakat ! Kalkancı `nın eşi EMİRE ERSOY `un kardeşi MURAT ERSOY bugün Turizm Bakanı !

Bu haber 10 Temmuz 2018 - 12:45 'de eklendi. Son Güncelleme10 Temmuz 2018 - 14:47
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

‘Sahte şeyh’ Ali Kalkancı’nın eski eşi Emire Ersoy’un kardeşlerine ait ETS şirketi, ve 28 ŞUBAT sürecinde unutulan meczup Kalkancı ! Bugün belki o güne dönemeyiz . Fakat MEHMET Ersoy  ismi Turizm bakanı olduğuna göre ilişkileri dikkatle incelenmeli . Özellikle , 28 Şubat süreci öncesinden başlayarak.

Murat ve Mehmet Ersoy kardeşler !  ETS, Cem Uzan ile Genç Parti genel başkanı olarak siyasete ısındığı Rumeli Holding’in 46. yılı kutlama etkinliklerinde birlikte çalıştı. İlk olarak Berke Barajı’nın açılışında törene katılan sanatçıların konaklatılması, taşınması dahil her türlü hizmeti ETS sağladı. Daha sonra Cem Uzan’ın diğer miting organizasyonlarında da aynı birliktelik devam etti.

Kalkancı , bugün Turizm bakanlığı görevine getirilen Mehmet Ersoy`un kız kardeşi Emire Ersoy ile evlendiğini , resmen evlendiğini mahkeme beyanında söylüyor.

Atatürkçüler ise ETS tur ile seyehatlerine ETS tur ve Maxx Royal otelleri Atatürkçü düşüncesiyle devam ediyor. Yani maskeli balo sürecinde aptal yerine konulan Atatürkçüler yıllardır bunun farkında değil .

Meczup Kalkancı adının ETS tur şirketi sahibiyle anılmasına rağmen bu konuda tek bir açıklamaları yok.

 

Bu arada yeni Turizm Bakanı olarak açıklanan Mehmet Ersoy ismi , kardeşi Murat Ersoy ile şirketleri ayırdıktan sonra kendi yolunda devam ediyor.

Ama 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Turizm gazetesinde çıkan ve haber olan ilişkiler ağına bakıldığı zaman, Murat Ersoy ismi FETÖ iş adamları arasında geçiyor. Başaran Ulusoy ismiyle beraber. Belki ! Isparta uçak kazasını hatırlamak lazım .

Bildiğimiz kadarıyla Murat ve Mehmet Ersoy kardeşler ikiz . Birisinin yaptığından diğerinin haberi olmaz gibi davranalım . Başaran Ulusoy `un FETÖ ilişkisi ortaya dökülünce ! Mahkeme kararı ile bu haber yayından kaldırılıyor .

Yeni Turim Bakanımızın kardeşi yine gündemde .

Byle sürüp gidiyor . Tabi olarak çiçeği burnunda bakan Mehmet Ersoy görevinde başarılı olsun .

Fakat ! Bu değirmenin para kaynağını açıklayarak koltuğa oturmalı . Aksi durumunda bu sürecin sonunda hesap vermek zorunda kalmak hoş olmaz.

Çünkü otel yatırımlarını yapmak için ciddi nakit gücü gerekiyor . Artık geriye dönüşler yani amorti süreci otel yatırımlarını cazip kılmıyor . Bir otele harcanan para ve kredi ancak on beş yılda en iyi şartlarda geriye dönüş sağlıyor . Sırasıyla yeni bakanımızın kaç tane oteli var bakalım ! 

Yeni turizm bakanı Mehmet Ersoy tarafından açıklanan  maliyet beyanı .

Bakn bey bu geriye dönüş rakamları uzun yıllar alan otel yatırımlarının perde gerisinde yer alan parasal boyutunu açıklamalı . Çünkü , biliyoruz ki ! Bakan beyin kendi imkanları buna elverişli değil .

Atatürk'ün Katilleri

Koskocamn milyonlarca yolcu getiren  KAYI TUR, ÖGER TUR , TEZ TUR ! AKP döneminde batarken , milyonlarca dolar borcu ödeyemez duruma dönerken , sadece iç pazar operatörlüğü yapan ETS bahsi geçen şirketlerin yanında ayakta kalmış ve milyonlarca dolarlık yatırımlar yapmış .

Ortaklıklar bugün olmazsa yarın elbet ortaya çıkar. Bugünden biz elde ki açık istihbarat verilerini açıklıyoruz. Sonra bakan beye göre KÜLTÜR nedir ? Bakan bey Kültürü herhalde ören yerlerine giriş olarak düşünmektedir. Otel sahibinin Turizm Bakanı olması iyi düşünülebilir. Fakat! Bilgi birikimi açık ve net bu göreve uygun değil . Turizmciler için yine yanlış seçim .

Ve Bakn beyin diğer otelleri . Allah daha çıok versin . 28 Şubat sürecinde başladıkları büyüme yolculukları , AKP iktidarı döneminde zirveye çıkmış. Dünya markalarının dayanamadığı , iş yerlerini kapattığı süreçlerin yaşadığı dönemde zayiatsız olarak büyümeye aralıksız devam etmiş .

Bunun formülünü bizde bilsek , şöyle on otellik bir zincir kurabilsek diyorum .

Bülen Arınç ” ALLAH VERDİKÇE VERİYOR ” diyordu . Galiba öyle . SEÇİLMİŞ KULLAR !

Takdir ise , Saray vezirleri arasında yerini alan Mehmet Ersoy ve ETS ismine güvenerek seyehat eden , para haracayan ATATÜRKÇÜ olduğunu söyleyen vatandaşların .

Sayın bakan , kardeşlerinin içerisinden bir yıldız gibi sıyrılmış ve bakanlık koltuğuna kadar ulaşmıştır.

BAŞARI HİKAYESİ devam etmeli.

Mehmet Ersoy kimdir?

1968 doğumlu Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibidir. Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşinin ismi ise Murat Ersoy’dur. Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir. Mehmet Ersoy’un eşinin ismi ise Pervin Ersoy’dur.

Mehmet Ersoy ile eşinin bir çocukları bulunuyor. Mehmet Ersoy ikiz kardeşi Murat Ersoy ile geçtiğiz yıllarda yollarını ayırdı. Atlasjet ve Voyage Turizm’in kontrolü Murat Ersoy’a geçerken Mehmet Ersoy’da ise ETS Tur ve Max royal otelleri kalmıştı.

Mehmet Ersoy, Alman Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitiren Mehmet Ersoy, ilk olarak ETS Tur’u kurdu. 1999 yılı sonunda otelciliğe geçen Mehmet Ersoy ile ikiz kardeşi Max Royal ve Voyage Turizm ile sektörde etkili oldular.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!