SON DAKİKA

Meteoroloji’den İstanbul’a Sarı Kodlu Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara geneli için sabah saatlerinde başlayarak çarşambaya kadar sürecek kuvvetli yağışla ilgili ‘sarı’ kod uyarısı verdi. Uyarıda metrekareye 50 kilogram yağış düşebileceği belirtildi.

Bu haber 23 Kasım 2021 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kuvvetli yağışın sabah saatlerinde başlayacağını ve çarşamba sabahına devam edeceğini ifade etti.

‘Sarı’ kodlu uyarıda, “Sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

MARMARA İÇİN DE UYARI YAPILDI

Meteoroloji, Marmara’nın genelinde de kuvvetli yağışın beklendiğini duyurdu.

Marmara bölgesi için yapılan uyarıda ise, sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde beklenen sağanak yağışların, bölgenin güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik) kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” bilgileri yer aldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Sarı kod, hava durumu potansiyel tehlikeli anlamına geliyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!