SON DAKİKA

2. ORDU KOMUTANI SINIR HATTINDA

Bu haber 04 Ekim 2017 - 21:25 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 10:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan `ın ” Bir gece ansızın gelebiliriz ” söylemlerinden sonra TBMM açılışında ” Her an her şey olabilir. Ordumuz Hazır mı? Hazır tabi. ” demesiyle alevlenen sınır hattına 2.Ordu komutanının bizzat gelerek karargah kurması dikkatlerden kaçmadı.

Sınır hattında Irak askerleri ile beraber tatbikat yapan TSK unsurları ve Tankların sayısı  her geçen gün artarken ! Şırnak Piyade Tümeni ve Siirt 3.Komando tugayına ait birliklerin bölgeye intikal etmesi dikkat çekici askeri yığınağa işaret ediyor.

Hakkari Dağ komando tugayına ait birliklerinde sınır hattında mevzilendikleri iddiaları TSK koridorlarından elde edilen bilgiler arasında .

Diyarbakır ve Batman askeri  havaalanlarına ise  batı üslerinden saldırı uçaklarının tam mühimmat yüklü olarak intikalinin sağlandığı spekülasyona yer bırakmayacak şekilde yerel kaynaklardan elde edilen bilgiler arasında .

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani arasında bugün gerçekleşen görüşme sonrasında bu yönde açıklamalar yapılmazken Genelkurmay Başkanı Akar Paşa yaklaşık olarak bir hafatadır İran temaslarına devam ediyor.

İran Genelkurmay Başkanlığı kaynakları ise İran ordusu ve Türk ordusunun Perşembeyi , Cumaya bağlayan gece yarısından sonra eş zamanlı olarak Barzani tarafından İsrail destekli olarak gasp edilen Kerkük ve Kuzey  Irak bölgesine giriş yapabileceğini belirtiyor .

Aynı anda Irak ordusunun harekata destek vereceği ve hazırlıkların tamamlandığı Irak askeri makamlarınca basına açıklandı . ( Özel Haber )

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!