SON DAKİKA

Qamişlo’da 11 Kasım günü 5 sivilin katledildiği, 41 sivilin de yaralandığı saldırıyı yapan DAİŞ elemanları, katliam emrinin Türkiye’de bulunan Ebû Hesen El-Tirkî tarafından verildiğini itiraf etti.

Bu haber 24 Aralık 2019 - 21:57 'de eklendi. Son Güncelleme24 Aralık 2019 - 23:18

(raperinagel8.com)’da yer alan habere göre, TSK’nın müdahalesi sonrası harekete geçen DAİŞ’in hücre yapılanmaları, 11 Kasım’da Qamişlo’da iki ayrı bombalı saldırıda bulundu. Wehda sokağında bomba yüklü araç ve Qadisiya Okulu önünde bomba yüklü motosiklet ile gerçekleştirilen saldırılarda 5 sivil katledildi, 41 sivil de yaralandı. Patlamanın ardından açıklama yapan İç Güvenlik Güçleri, saldırganların yakalandığını ve soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Katliam saldırılarını gerçekleştiren DAİŞ’liler, saldırıların perde arkasına ilişkin ANHA’ya konuştu.

Dört kişilik hücre

Wehda sokağında bomba yüklü araçla saldırıda bulunan DAİŞ’in hücre yapılanmasına Ebû Mihemed El-Iraqî isimli çete başı öncülük El-Iraqî’nin yanı sıra Ehmed Casim El-Mustefa, Udey Radî El-Ebas ve Emar Casim El-Ehmed yer alıyor.

Dört DAİŞ’li de katliam saldırılarının emrinin şu an Türkiye’de bulunan Ebû Hesen El-Tirkî tarafından verildiğini itiraf etti. Buna göre emri alan Ebû Mihemed El-Iraqî’nin gerekli talimatları vermesi üzerine katliam saldırısında bulundular.

Türk.ordusunun müdahalesi sonrası

DAİŞ’liler, katliam saldırılarının planlamasına, TSK’nın müdahalesi sonrası başladığı 9 Ekim’de başladıklarını belirterek, Tirbespiyê’nin güneyindeki köylerden satın aldıkları iki motosiklet ve bir aracı köy yollarından Qamişlo’ya getirdiklerini ve Qamişlo’nun güneyindeki Süryani Mahallesi’nde bomba yüklediklerini itiraf etti.

Hedefleri halk pazarıydı

DAİŞ’liler, bomba yüklü araçları Qamişlo kent merkezindeki halk pazarı ve Sonî kavşağında patlatmayı planladıklarını, ancak İç Güvenlik Güçleri’nin bu noktalarda araç parkına izin vermediği için planlarını değiştirmek zorunda kaldıklarını söyledi. Bu yüzden sivil kalabalığının bulunduğu Wehda sokağının ana caddeye bağlandığı noktayı hedef aldıklarını itiraf eden DAİŞ’liler, burada bomba yüklü araçla gerçekleştirdikleri saldırının ardından Qadistiya Okulu önünde de bomba yüklü motosikleti patlattıklarını söyledi.

https://raperinagel8.com/tr/daisliler-itiraf-etti-emir-turkiyeden-geldi-hedef-halk-pazariydi/#.XgJYHlUzbIW

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!