SON DAKİKA

118 milyon TL Borç Açıklayan AKP’li Belediye, Gençlik Merkezi için 4 Milyon TL Harcayacak

118 milyon TL borç açıklayan AKP’li Urfa Eyyübiye Belediyesi, Süleyman Şah Gençlik Merkezi için kolları sıvadı. Belediye yönetimi, gençlik merkezi için de 4 milyon TL’lik sözleşmeye imza attı.

Bu haber 03 Mart 2021 - 0:10 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yerel yönetimlerin, yurttaşın ekonomik bunalımının derinleştiği pandemi döneminde yaptığı yüksek harcamalara bir yenisi daha eklendi. Çok sayıda belediye pandemi nedeniyle acil olmayan ihalelerini ileri bir tarihe ertelerken AKP’li Urfa Eyyübiye Belediyesi, Süleyman Şah ismini verdiği dev gençlik merkezi için milyonlarca lirayı gözden çıkardı. 20 Ocak’ta gerçekleştirilen ihaleye dört şirket teklif verdi. Teklifler üzerinde değerlendirme yapan belediye yönetimi, bir teklifi geçersiz sayarak sayıyı üçe düşürdü. İhaleye verilen teklifler üzerinde yapılan son değerlendirmenin ardından 10 Şubat tarihinde imzalar atıldı.

Birgün’den Mustafa M. Bildircin’in haberine göre, Eyyübiye Belediyesi, Süleyman Şah Gençlik Merkezi’nin yapımı için 4 milyon 66 bin TL’lik sözleşme imzaladı. Sözleşme imzalanan şirketin, Arıkan Gıda Maddeleri Giyim Dayanıklı Tüketim Maddeleri Pazarlama isimli şirket olduğu öğrenildi. Eyyübiye Belediye Başkan Mehmet Kuş da Süleyman Şah Gençlik Merkezi’nin ihalesinin tamamlandığını sosyal medya hesabından müjdeledi. Merkezin yapımına 20 Şubat’ta başlandığı, eylül ayında ise yapım işlerinin tamamlanacağı bildirildi.

31 Mart 2019’daki seçimlerin ardından görevi devralan Belediye Başkanı Kuş, 1 Nisan 2019’da belediyenin toplam borcunun 116 milyon TL olduğunu kaydetti. Eylül 2020’de yapılan açıklamada ise geçmiş yönetimden devralınan borç miktarı 123 milyon TL olarak duyurulurken mevcut borç 118 milyon TL olarak kayıtlara geçirildi. Başkan Kuş salgını nedeniyle gelirlerin düştüğünü, giderlerin ise arttığını ifade etti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!