SON DAKİKA

10 Gün Önce Kaybolan 3 Yaşındaki Müslüme’nin Cansız Bedeni Bulundu

Mersin’in Gülnar ilçesinde Yörük ailenin 2 buçuk yaşındaki kızı Müslüme Yağal, 10 Kasım günü çadırlarının önünde bisikletiyle oynarken kayıplara karıştı. Başlatılan arama çalışmalarının 10. gününde küçük kızdan kahreden haber geldi.

Bu haber 19 Kasım 2021 - 14:10 'de eklendi.
Abone ol

Mersin’in Gülnar ilçesinde, 10 gündür aranan Müslüme Yağal’ın (3) kaybolduğu yerden 7 kilometre uzaklıkta cansız bedenine ulaşıldı.

Mersin'de 10 gündür aranan Müslüme Yağal.

Mersin’de 10 gündür aranan Müslüme Yağal.

10 Kasım’da ailesinin kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolan Müslüme’yi bulmak için arama çalışmaları başlatılmıştı. Çalışmalar, arama kurtarma ve kadavra köpekleri, drone, uçak, 200 personel ve 100 gönüllünün desteğiyle sürüldü. 

Mersin'de 10 gündür aranan Müslüme Yağal.

Mersin’de 10 gündür aranan Müslüme Yağal.

Dün AFAD ve AKUT ekipleri Yağal ailesinin çadırının çevresindeki sarp ve dik yamaçlara halatla indi. Arama çalışmalarında, bölgedeki bir kayanın üzerinde kan izi bulundu. Alınan kan örneği üzerinde inceleme başlatıldı. Jandarma, aralarında aile üyelerinin de olduğu 100’e yakın kişinin ifadesini aldı.

Mersin'de 10 gündür aranan Müslüme Yağal.

Mersin’de 10 gündür aranan Müslüme Yağal.

NE OLMUŞTU?

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı Mahallesi’ne göçen Sarıkeçili Yörükler’den Yağal ailesi, 10 Kasım’da konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00’de kızlarının kaybolduğunu fark etti.
Çadırın önünde oynarken kaybolan Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi.

İhbar üzerine jandarma, itfaiye ve AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri bölgeye 10 gün boyunca arama çalışmaları gerçekleştirdi. Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı’nın yönettiği çalışmalarda drone ve arama kurtarma köpekleri de kullanıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ayrıca, kaçırılma ihtimali dahilinde, savcılık kararıyla birçok kişinin de ifadesine başvurulduğu belirtildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!