İstanbul depremi

Prof. Dr. Naci Görür, olası İstanbul depremi hakkında konuştu. Görür, "Marmara Denizi’nden kıyıdan başlayarak ilk 10 kilometrelik bir şerit düşünün. Orada çok daha fazla sıkıntı olacak. Çünkü depremin şiddeti Haliç’ten Silivri’ye kadar 9 şiddetini bulacak" dedi.
13.12.2023
Prof. Dr Naci Görür: Depremin Şiddeti Haliç’ten Silivri’ye Kadar 9’u Bulacak için yorumlar kapalı
58
Beklenen büyük İstanbul depremine rağmen AKP’li Üsküdar Belediyesi toplanma alanı da olan parkı, Tuzla Belediyesi ise arsalarını satıyor. Fatih Belediyesi de 8 ayda kasasındaki parayı bitirip ek bütçe yaptı.
30.09.2023
AKP’li Üsküdar ve Tuzla Belediyesi Deprem Toplanma Alanı Olan Parkı ve Arsaları Satıyor için yorumlar kapalı
57
Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, beklenen İstanbul depremiyle ilgili "Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın kuzey kolu var. O kuzey kolunun bu noktasının tehlikeli olduğunu düşünüyorum" dedi.
25.06.2023
Japon Deprem Uzmanı, İstanbul Depremi İçin Uyardı için yorumlar kapalı
41
Yer Bilimci Prof. Dr. Şükrü Ersoy, olası İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İstanbul depremi sonrası olası senaryoları sıralayan Ersoy, farklı bir yöne dikkat çekti.
06.03.2023
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Bekleyen Tehlike Sadece Deprem Değil! için yorumlar kapalı
32
Prof.Dr. Naci Görür, Marmara Denizi'nde kıyıdan 8-9 kilometre uzaklıktaki fayın, 20 kilometre kuzey ve güney kesiminde çok büyük etkisi olacağını belirterek, Haliç'ten Silivri'ye kadar olan bölgeyi 'cehennemin içi' olarak tanımladı.
03.06.2022
Prof.Dr. Görür’den İstanbul Depremi Açıklaması: Haliç’ten Silivri’ye Kadar Olan Bölge Cehennemin İçidir için yorumlar kapalı
3
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, beklenen Büyük İstanbul Depremi ile ilgili korkutan açıklamalarda bulundu. Görür, 7.2'lik bir depremle 48 bin binanın yıkılabileceğini ve 320 bin kişinin ölümle burun buruna geleceğini belirtti.
04.04.2022
Prof. Dr. Görür’den Korkutan Deprem Açıklaması: ”İstanbul’da 320 Bin Kişi Ölümle Burun Buruna!” için yorumlar kapalı
22
Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda düzenlenen Deprem ile Kentsel Dönüşüm Kurultayı'nda konuşan AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki "Beklenen İstanbul depreminde yıkılacak iki bina enkazının başına koyacağımız, deprem bilgisi olan bir kurtarıcı bile bulamayacağız." dedi.
11.12.2021
AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki: İstanbul Depreminde Kurtarıcı Bulamayacağız için yorumlar kapalı
18
17 Ağustos 1999 depreminden sonra Marmara bölgesinde oturanlar ve özellikle İstanbul'da halk diken üstünde. Beklenen Marmara depremi ne zaman olacak? İşte bununla ilgili dephrem uzmanından korkutucu bir uyarı geldi ve beklenen Marmara depremi için önemli bir uyarıda bulundu. "17 Ağustos depremindeki hareketin Marmara’daki bir depremin olma olasılığının yüzde 15 kadar...
29.11.2021
Prof. Dr. Tüysüz’den Korkutan Uyarı: ”Marmara’da Bir Depremin Olma Zamanı Gelmiştir” için yorumlar kapalı
4
Prof. Dr. Zeki Hasgür, Türkiye genelinde deprem riskinin yüksek olduğu bölgeler hakkında açıklamalarda bulundu. Hasgür, İzmir’de yatay atımlı yeni faylar olduğunu belirterek, “Bunlar harekete geçmediği için hâlâ risk altındayız. Bunlardan biri harekete geçerse büyük enerjiler açığa çıkar. İzmir için tehlike hala geçmedi” dedi.
06.03.2021
Prof. Dr. Hasgür’den Korkutan Açıklama: ‘Ege’de Depremler Artacak’ için yorumlar kapalı
0
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, büyük bir İstanbul depreminde hasar görecek müzelerdeki tarihi hazinelerin işgal döneminde olduğu gibi gizli depolara taşınacağını açıkladı.
22.12.2020
İSTANBUL DEPREMİ İÇİN MÜZE PLANI: TARİHİ ESERLER İŞGAL DÖNEMİNDE OLDUĞU GİBİ GİZLİ DEPOLARA TAŞINACAK için yorumlar kapalı
6
Ünlü jeolog Prof. Dr. Celal Şengör, dün İstanbul'da da hissedilen 4.2 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak 'Önemi daha önce kuzeyde olanlara adeta bir ‘Cevap’ gibi olması. Yani suskun bölge batıdan kırılmaya başladı' dedi.
25.09.2020
PROF. DR. ŞENGÖR’DEN KORKUTAN DEPREM UYARISI: SUSKUN BÖLGE KIRILMAYA BAŞLADI için yorumlar kapalı
8
Deprem ülkesi Türkiye'nin batısında büyük İstanbul depremi kapıdayken, doğusunda da son zamanlarda meydana gelen depremlerde can kayıpları yaşandı. Türkiye'nin deprem gerçeğinin boyutlarını değerlendiren Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, "İstanbul depremi için son zaman dilimindeyiz, artık deprem ne zaman olacak diye sormaya gerek yok" diye konuştu.
17.07.2020
PROF. DR. GÖRÜR’DEN KRİTİK AÇIKLAMA: İSTANBUL DEPREMİ İÇİN SON ZAMAN DİLİMİNDEYİZ için yorumlar kapalı
0