SON DAKİKA

‘Türkiye’de ensest oranı yüzde 40’ diyen gazeteci Alphan’a 301 tehdidi

Hürriyet yazarı Melis Alphan, Murat Başoğlu’nun öz yeğeniyle yaşadığı ilişki sonrası gündeme gelen ensestle ilgili çarpıcı rakamlara yer veren bir yazı kaleme aldı.

Bu haber 03 Eylül 2017 - 4:12 'de eklendi. 143

Hürriyet yazarı Melis Alphan, Murat Başoğlu’nun öz yeğeniyle yaşadığı ilişki sonrası gündeme gelen ensestle ilgili çarpıcı rakamlara yer veren bir yazı kaleme aldı.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü ile görüşen Alphan, Türkiye’deki ensest ilişki oranını yüzde 40 oranında olduğunu aktardı.

Murat Başoğlu’na niye şaşırıyoruz? Türkiye’de ensest oranı yüzde 40! https://t.co/ZsogtysUXY pic.twitter.com/W2iIy2WLOz

— Hurriyet.com.tr (@Hurriyet) 2 Eylül 2017

Yazının ardından Alphan’a Twitter’da tehdit ve hakaret içeren mesajlar yazıldı.

Bazı kullanıcılar Alphan’ın Murat Başoğlu’nu aklamak ve ensest ilişkisini normalleştirmek için tüm Türkiye’yi suçladığını da iddia etti.

Bir grup ise Alphan’a TCK 301’den (Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama) dava açılması gerektiğini iddia etti.

‘KENDİNLE YÜZLEŞECEKSİN TÜRKİYE TOPLUMU’

Tepkiler sonrası Twitter hesabından açıklama yapan Alphan, “Yüzde 40 ensest oranına itirazınız var ama kardeş çocuklarının zorla evlendirilmesini onaylıyorsunuz yani, doğru mu anlıyorum? Komik.Kendinle yüzleşeceksin Türkiye toplumu. Er ya da geç. Ne kadar erken, o kadar iyi. Ensest oranını yazdım diye beni TCK 301’den dava edeceklermişmiş. Yüce Türk milletine hakaret ediyormuşum. Yapanlar düşünsün” dedi.

Ensest oranını yazdım diye beni TCK 301’den dava edeceklermişmiş. Yüce Türk milletine hakaret ediyormuşum. Yapanlar düşünsün.

— melis alphan ♀ (@melisalphan) 2 Eylül 2017

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın