SON DAKİKA

Türk Milletinin Ahlak ve Edebi Tehlikede

Bu haber 09 Eylül 2022 - 18:48 'de eklendi.
Abone ol

İnsanlar yaşamları sırasında birçok doğru ve yanlış yaparlar bunların değerlendirmelerini de yaşanmışlıklar ve yasalar üzerinden yaparız. Önce Adem A.s. verilen isimler ve yasaların ,onun bilinç ve genetik altyapısına uygun bildirilmiştir. Sonra belirli vaatlerle değişimlere uğrayan nesiller öngörülen yönlere itilmiş ve karşılığında da diğer temel bilgeliklerini ve becerilerini sessize alarak vazgeçecek halde feda ettirilmişlerdir. Ne kadar buna karşı duran ve orijinal haline çevirmeye çalışanlar kısmen ve dönemsel başarılı olmuşsa da ağır baskıdan dolayı tekrar büyük zararlar vermek için yazılı ve sözlü özümüzü ileten araçlar ve kişiler yok edilip geride kalanları ya yalan ile doldurmuşlar yada tamamen bilgisiz bırakmışlar. Yüzyıllar geçtikçe de fark çok büyümüş, yeniden yapılandırılmış insanlık öz bağlarından kopuk, birbirinden farklı sanmış ve ilk insanı öğretilerine de uzak kalınca rahatça şekillendirilmişler. Şu an ise tüm insanlık önemli bir karar aşamasına zorlanıyor, belli ideolojisi olan çeşitli gibi gözüken bayraklar altında ve Teknolojinin de yardımıyla insan zihnine yerleştirilen hızlı değişim ve tüketim anlayışı insanların kendi eliyle bozulmaya  yüz tutmuş artık ahlakını edebini yok etmesi isteniyor.

Biz Türk Millet olarak önce kendimizin ve sonrasında tüm Dünyaya tekrardan bu kölelik sisitemine teslim olmadan farkına varıp gerekli hamlelerimizi bize ait yakışır tazımız ile ve görev bilinciyle geri kayıp etmemek üzere kazanmamız gerekiyor.

Bu modernite adı altındaki işleyiş ülkemize en ağır biçimde yıkımı oluyor ve hatta rakip ve düşman olanlar bu saldırının merkezine ülkemizi koyuyorlar. Oysa özgür dünyanın jandarmalığına soyunan başta ABD olmaz üzere hiçbir emperyalist devlet dünyanın koruyucusu falan değildir.

Öyle bir koruyucu ve adalet dağıtıcısı olacaksa bu yüce Türk milletine yakışır olandı aslında .Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir ATA-TÜRK olarak bunun farkında idi, bu bağlamda Türkün kurtuluş savaşı sadece ülkemizi değil tüm dünyada bir nefes alışı sağlamış oldu. Bir anlamda da emperyalizmin insanları tam köleleşmesinden de kurtardı, zafere ulaşarak Metehan Atamızın eski Çin’e yaptığı gibi şevklerini kırdı, onların kazanma inancını özgüvenlerini başarılı şekilde direnip sonrada saldırıp yerle bir etti. Bu durum İstanbul’u  işgal eden türlü zulümleri kendinde yapma gücünü görenlerin savaşmadan kaçmalarına sebep oldu. ATA-TÜRK’ten sonra bu rolü ABD ye yakıştırılsa da reklamdan öte, kılıf tan başka bir şey değil idi.

O zaman ne idiyse şimdide durum aynı bu defa 94 yıl hazırlandılar ve bizi teslim almak için içimizdeki hainleri de kullanarak Türkü Türk yapan edep ve ahlakını hatta aile yapılarını ocak anlayışını  hedef alarak içerden kullanışlı kendini bilmez cahillerin de katkısıyla ağır darbeler ile yaptılar.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yazımızın devamını 1 hafta sonra devam ettirmek üzere saygılarımla.

İsa Atıcı

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İsa Atıcı[email protected]
İsa atıcı Memleketim Tunceli Nazimiye. Gurbetçi bir ailenin 1973 te Almanyada doğan bir Türk evladıyım. Tahsilimi Almanya'da tamamladım. Ülkeme 1999 yılında döndüm o zamandan bu yana da bir çok alanda tecrübe edindiklerimi ve araştırma sonuçlarını kendime has analiz ve görüşlerim ile Kadim Yüce Türk milletime sunmaktan onur duyacağım. Yazılarım ile içinde bulunduğumuz bu acılı ve gittikçe ağırlaşan çöküşe karşı katkı sağlamaya çalışacağım. Çanakkale Atabey 19 Gençlik Kültür Ocakları kurucu üyesi olup halen Ocaktaki görevime başkan yardımcısı olarak devam etmekteyim.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR