SON DAKİKA

TACİZCİ, ESKİ FETÖ YAZARI! REKTÖR YAPILMIŞ, DİNDEN İMANDAN BAHSEDİYOR

Rektör Mazhar Bağlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Erzurum Çat Belediyesi İslam Eserleri Müzesi’nin açılış törenindeki konuşması sırasında sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yaptı.

Bu haber 23 Aralık 2018 - 16:00 'de eklendi. Son Güncelleme23 Aralık 2018 - 21:09
Atatürk'ün Katilleri

AK Rektör kimmiş?

Rektör Mazhar Bağlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Erzurum Çat Belediyesi İslam Eserleri Müzesi’nin açılış törenindeki konuşması sırasında sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yapmış. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Mazhar Bağlı, Kılıçdaroğlu konuşmasını yaptığı sırada sosyal medya hesabından ‘İnançlı birisinin dini kimliğini izhar etmesi normal ama dinle, imanla alakası olmayanın dindar görünmeye çalışmasından daha büyük bir sahtekarlık yoktur’ ifadelerini paylaşmış.

Rektör Bağlı’nın paylaşımları şöyle:

“En kalbi temiz müslüman biziz ve en hakiki İslami anlayış bizimkidir sezonunu sn Kılıçdaroğlu Erzurum’dan başlattı. İnançlı birisinin dini kimliğini izhar etmesi normal ama dinle, imanla alakası olmayanın dindar görünmeye çalışmasından daha büyük bir sahtekarlık yoktur.”

SİLİP YENİDEN YAZMIŞ

Kısa süre sonra bu paylaşımını silen Bağlı, “En kalbi temiz müslüman biziz ve en hakiki İslami anlayış bizimkidir sezonunu sn Kılıçdaroğlu Erzurum’da başlattı. Din, gizli bir sır değildir. Zahirle hükmeder. Kimin imanlı olup olmadığı onun beyanı ve pratikleri ile anlaşılır” şeklinde yeni bir paylaşım yapmış.

AKP’DE VEKİLLİK, ZAMAN’DA YAZARLIK

Mazhar Bağlı, 25. Dönem AKP Şanlıurfa Milletvekilliği ve 2009-2015 yılları arasında AKP MKYK üyeliği görevlerinde bulunmuştu. Mazhar Bağlı’nın ‘FETÖ’nün yayın organı Zaman’da yazarlık yapmış, Ergenekon kumpasında yazılarıyla etkili olmuş. Mazhar Bağlı, Zaman gazetesinde 2008 yılında yayımlanan “YARSAV Ergenekon’un yargıdaki uzantısı mı” başlıklı yazında, o dönem Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun başında olduğu YARSAV’ı hedef almış. Bağlı, “YARSAV, 28 Şubat sürecinde ortaya çıkan entrikacı ve darbeci bir grup askerî bürokratın peşinden koşan, brifingler düzenleyen ve bugünlerde de Ergenekon terör örgütünün sivil toplum üzerinden darbe fikrinin toplumda yaygınlaşmasını sağlama emeline denk gelen bir yapılanmadan başka bir amacı olmayan bir yapılanmadır” ifadelerini kullanmış.

Dinden imandan bahseden Ak REKTÖR Mazhar Bağlı’nın 29 Aralık 2010 tarihinde taciz ve tecavüz iddialarına Dicle Üniversitesi öğrencileri protestoyla karşılık vermiş, olay kapatılmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!