SON DAKİKA

STRATEJİ DEHASI ATATÜRK’E STRATEJİ KURUMUNDAN AMBARGO(GÜNCELLENDİ)

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın sitesinde tartışma yaratacak bir gelişme yaşandı. Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın sitesinden Atatürk’ün fotoğrafı kaldırıldı.

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 10:23 'de eklendi. Son Güncelleme15 Ağustos 2018 - 11:47

Kararnameyle, Cumhurbaşkanlığınca belirlenen temel hedef, ilke ve amaçlar çerçevesinde Kalkınma Planı, Cumhurbaşkanlığı Programı, Orta Vadeli Program (OVP), Orta Vadeli Mali Plan, Cumhurbaşkanlığı yıllık programıyla sektörel plan ve programları, ilgili kamu idareleriyle Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan Politika Kurullarının görüşlerini de almak suretiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı ile müştereken hazırlamak ve makro dengelerini oluşturmak için Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın kurulduğu ifade edilmişti.

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildikten sonra, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ‘nın internet sitesinden yeni bir adım gelirken, siteden Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının kaldırıldığı görüldü.

GÜNCELLEME TARİHİ : 15 AĞUSTOS 2018 – 11:46

An itibari ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı resmi web sitesininde Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı tekrardan eski halindeki gibi siteye eklenmiş olarak görülüyor.


 

Sitenin 12 Ağustos günkü sayfasında ise Atatürk’ün yer aldığı fark edilirken, fotoğrafın yeni kaldırıldığı anlaşıldı.

İşte 12 Ağustos tarihinde Atatürk fotoğraflı site:


 

 

Sitenin 12 Ağustos günkü sayfasında ise Atatürk’ün yer aldığı fark edilirken, 14 Ağustos’ta fotoğrafın kaldırıldığı anlaşıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!