SON DAKİKA

Sedat Peker’in ‘FETÖ’nün Prenslerinden’ Dediği Kişinin FETÖ Soruşturmasının Kapatıldığı Ortaya Çıktı

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in FETÖ borsasının kurucularından olduğunu iddia ettiği Burak Başlılar hakkında iki ayrı soruşturma açıldığı ama iki soruşturmanın da savcıların “Kovuşturmaya yer yoktur” kararıyla kapatıldığı açığa çıktı.

Bu haber 30 Haziran 2021 - 23:45 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in “FETÖ’nün prenslerinden” dediği ve FETÖ borsasının kurucularından olduğunu iddia ettiği Burak Başlılar hakkında hem 2016 yılında hem de 2019 yılında FETÖ’den soruşturma açıldı. Ancak, açılan iki soruşturmanın da savcıların kovuşturmaya yer yoktur kararıyla kapatıldığı ortaya çıktı.

BirGün’ün edindiği bilgilere göre ise Burak Başlılar hakkında 2015 yılında “Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Hakkındaki Kanununa muhalefet ve silahlı terör örgütüne üye olma” iddiasıyla soruşturma açıldı. Açılan soruşturmada Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Önelge tarafından 2016 yılında kovuşturmaya yer yoktur kararı verilerek kapatıldı.

SAVCI BAŞKA, KARAR AYNI

Başlılar hakkında 2017 yılında FEÖT\PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma daha açıldı. Ancak bu soruşturma da 2019 yılında Cumhuriyet Savcısı Muhammet Akcaer tarafından “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek kapatıldı. 

Sedat Peker, EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu ile Burak Başlılar hakkında “FETÖ borsası” oluşturduklarını ve Başlılar’ın itirafçı yapılarak hakkındaki FETÖ soruşturulmasının takipsizlik kararıyla kapatıldığını iddia etti. 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!