SON DAKİKA

PENÇE-2 OPERASYONU BAŞLADI!

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Iraktaki teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldığı açıklandı.

Bu haber 13 Temmuz 2019 - 11:57 'de eklendi. Son Güncelleme13 Temmuz 2019 - 13:07

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, ‘Pençe Operasyonu’nun başarıyla sürdüğü’ belirtildi.

“Elde edilen gelişmeler sonucunda 12 Temmuz 2019 akşamı, Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 22.00’de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde, tespit edilen farklı bir bölgede yeni bir harekat başlatılmıştır” ifadesi kullanılan açıklamada, operasyonun Hava Kuvvetleri, kara ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri ve İHA’ların desteğinde planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, “Bu harekat ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesine devam edilecektir” ifadesi kullanıldı.

Ata Haber Ajansı Savaş Muhabiri Murat Girayhan Üçkan aktarıyor; Türk Silahlı kuvvetlerine ait çok sayıda komando timleri Kuzey Irak’taki Hakurk Terör kampına operasyon gerçekleştirdi. Operasyonun kod adı Pençe-2 olarak adlandırıldı. Bu sabah itibari ile bölgede İHA’lar, SİHA’lar ve taarruz helikopterleri ile F-16 lar Hakurk’u bombalamaya başladı. Operasyonun’un en önünde Efeler Mustafa Kemal Atatürk timleri, 2. sırada Barbaros ve Koçbey timleri vurucu güç olarak bölgedeki operasyonda görev alıyorlar.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!