SON DAKİKA

Neler Oluyor?

Bu haber 21 Eylül 2022 - 14:12 'de eklendi.
Abone ol

Evet son dönemde tüm dünyada neler oluyor sorusuna aslında neler olmuyor ki diye cevap verebiliriz. Cemaat liderleri aniden ölüveriyor mesela 93 yaşında böbrek yetmezliği dendi olabilir tabi ecel bu nasıl nerede gelecek soracak hali yok ama cenazeye kadınların katılmaması yönünde vasiyeti olması insanın aklına türlü türlü şeytanlıklar da getirmiyor değil ardından pek çok ünlü siyasetçi sanatçı politikacı öldü öldürüldü.

Son bir yıl içinde bazıları suikast ile bazıları da sözüm ona ecel ile ancak eski CHP Milletvekili hukukçu Haluk Pekşen’in ani ölümünün ardından kızının babamı yanlış teşhis öldürdü demesi ister istemez kafaları karıştırıyor ve tabi Sömürgeciler Ülkesi British Kingdom’un 97,lik Kraliçesi ölüm zamanı açıklanış cenazesinin zamanlaması cenaze sırasında kullanılan semboller ve bir devrin batışı ..her anlamda tabi. Azerbaycan –Ermenistan savaşı unutulup giden Rusya –Ukrayna savaşı Yunanın hala emmilerini ardına alıp çemkirmeye devam etmesi Rusya’nın Avrupa’nın tüm yaptırımları  karşısında doğalgaz kozunu oynamaya devam etmesi ki bu konu sanırım 15 güne kalmaz tüm Avrupa’da etkisini hissettirmeye başlayacaktır zira bazı yerlere kar erken yağmaya başladı bile biz de ne oluyor valla millete bakarsan millet öncelikle geçim derdine düşmüş kapanan dükkan sayısı 10 kat artmış ama bakarsanız hayat rutin devam ediyor sanki hiçbir şey yok gazete haberlerine bakıyorsunuz,1nci sayfalarda malum yalaka tarafında Şangay fotoğrafları İHA’lar, SİHA’lar, TOKİ reklamları bol bol üst taraflarda emekliye memura ev kadınına her gün verdikleri zamlar sosyal yardımlar vs vs. karşı taraf diye bilinen gaz alıcı tarafta da değişen bir şey yok hayat pahalılığı ,emekli ocakta ne kadar zam alır çiftçi perişan esnaf dert yanıyor o parti şurada bu parti burada şunu dedi 6’lı masanın geleneksel toplanıp toplanıp dağılmalarının yeni turlarının başlaması .

Gazetelerin 2nci sayfasında da değişen bir şey yok intihar edenler karısını çocuğunu vuranlar arkadaşını öldürüp cesedini gömenler trafik ışıklarının alüminyum kapaklarını çalanlar mazgalları çalanlar düğünde dehşet saçanlar klasik hiç değişmeyen haberler kısaca neler oluyor …Neler olmuyor ki.

Hayat yukarıdan püskürtülen zehirli gazlar aşağıdan sosyal mesafeli uyarı ve hala maskede ısrar eden özellikle yaşlıları  ile okulların açılması ile başlayan servis ücretlerinin ailelere getirdiği aşırı külfet bin taklalı geçim dertleri ile akıp gidiyor, kimse savaşın tamda içinde olduğumuz ile alakalı hiçbir düşüncesi yok seçim olacak ve 20 yıllık AKP iktidarı gidecek moduna girmiş, seçimi bekliyor ne desek boş beyinleri esir alınmış tiyatroyu oynayanları biraz kızarak biraz söverek  ama illa ki olmasını da bekleyerek illa tekrar yanılmayı göze alan bir toplum ile neler oluyora vereceğim cevap ..  Benim ancak şu  olur biz bu filmleri çok seyrettik  hatta ezberledik ama nedense bozuk plakları bizim ahali seviyor demek ki ne söylesen boş bu filmi illa seyredecek o zaman olacaklara hazır olalım zira geliyor gelmekte olan. Ama o gelmekte olan hiç de düşündüğünüz gibi olmayacak. Saygılar.

Önder Ergül

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Önder Ergül[email protected]
12.02.1966 Çanakkale çan doğumluyum. İlk orta ve liseyi Çanakkale Çan ilçesinde okudum. Son sınıfta o dönemin siyasi olaylarından dolayı tek dersten sınıfı geçemeyip diplomamı Mersin Ticaret Lisesinden aldım. İktisadi ve ticari ilimler akademisini kazanmama rağmen babamın imkansızlık yüzünden gönderememesi neticesi askere gittim asker dönüşü o zaman için (1989)başbakanlığa bağlı Tapu ve Kadastro kursunun açtığı imtihanı kazanarak 2 yıl sonra atamam yapılarak kars vilayetinde 3 yıl çalıştım daha sonra 10 yıl Çanakkale Ayvacık, Çanakkale 1999 körfez depremi sonrası 8 ay Yalova ve Çanakkalede mesleğimi 2016 senesinde emekliye ayrılarak neticelendirdim. Bu süre içersinde çalıştığım dönemlerde Kesk'e bağlı Yapı-Yol Sen sendikasının 9 yıl il temsilciğin ve aynı zamanda 9 yıl da ADD yönetiminde aktif olarak görev aldım. Evli ve 2 erkek çocuk babası olup aynı zamanda dövüş sporlarından olan taekwondo ile yönetici olarak Çanakkale 18 Mart Spor Klübünün de başkanlığını yapmaktayım. Hiçbir siyasi partide kaydım bulunmamaktadır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR