SON DAKİKA

Murat Başoğlu Yunan tarafına geçti

Bu haber 29 Ağustos 2017 - 13:24 'de eklendi.
Abone ol

Murat Başoğlu, yeğeni Burcu Başoğlu ile yaşadığı yasak aşkın ortaya çıkmasının ardından, gelen tepkilere daha fazla dayanamayıp lüks teknesiyle Yunanistan’a kaçtı.

Geçtiğimiz haftalarda gündeme bomba gibi düşen Murat Başoğlu ve yeğeni arasında aşk herkesten tepki toplamıştı. Gelen bu tepkilerin ardından bakanlık olaya müdahale etmiş ve Murat Başoğlu’nun ceza alabileceği ortaya çıkmıştı.

Bu olayların ardından Başoğlu’nun Türkiye’yi terk ederek Yunanistan’a gittiği ortaya çıktı.

REZALETİN ARDINDAN SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GEDİ

Rezaletin ortaya çıktığı ilk günden bu yana Bodrum’daki evinden ayrılmayan Murat Başoğlu, eşi Hande Bermek ve çocuğuyla beraber yaşamayı sürdürüyordu. Ancak rezalette her gün yeni bir perde aralanması, ensest ilişkinin ayrıntılarının tüm Türkiye tarafından öğrenilmesinin ardından Başoğlu büyük baskı altına girdi, neredeyse sokağa çıkamayacak hale geldi.

YARGI OLAYA EL ATTI

Yaşanan rezalete duyarsız kalmayan yargı, olaya el atı, Başoğlu hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı”hayasızlıktan” soruşturma başlatılmıştı.

Başsavcılık’tan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

Geçtiğimiz günlerde Bodrum’da bir teknede görüntülenen ve toplumsal değer yargılarına aykırı olan olaya ilişkin olarak; yazılı ve görsel basında yer bulan haber içerikleri ihbar kabul edilerek, habere konu kişiler hakkında hayâsızca hareketler suçu bakımından inceleme yapılmak üzere Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatılmıştır.

YUNANİSTAN’A GEÇTİ

İşte bu gelişmeden sonra Murat Başoğlu dün Türkiye’yi terk etti. Yunanistan’a kaçan Başoğlu, konuya yönelik Sözcü’den Eda Sönmez’in sorularını yanıtsız bıraktı ve her zaman olduğu gibi yalanladı. Ünlü sunucu, “Kaçtığınız doğru mu? Yunanistan’da bulunduğunuz bilgisine ulaştık” diyen Sözcü muhabirine “Gereken açıklamayı avukatım yapacak” demekle yetindi. Başoğlu’nun Yunanistan’a lüks yatıyla geçtiği belirlendi.

Parlamentohaber.com

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR