SON DAKİKA

LONDRA’DA TÜRK BANKACININ EŞİ VE OĞLU EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Londra’da yatırım bankacılığı yapan Mehmet Gökçedağ’ın Rus eşi Yulia ile oğlu Timur ölü bulundu.

Bu haber 30 Ağustos 2020 - 15:16 'de eklendi.
Abone ol

İngiltere’nin başkenti Londra’da Türk yatırım bankacının 7 yaşındaki oğlu ve Rus eşi evinde ölü bulundu.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Londra’da yatırım bankacılığı yapan Mehmet Gökçedağ, 12 Ağustos’ta polisi arayarak eşi Yulia (35) ile oğlu Timur’un (7) kayıp ihbarını bildirdi.

Polisin, kayıp ihbarından bir gün sonra Londra’nın Tower Hamlet bölgesindeki evinde, Yulia Gökçedağ’ı asılmış, çocuğun da boğularak öldürülmüş olarak bulduğu açıklandı.

İnternet profili ve paylaşımlarından edinilen bilgiye göre yatırım bankacılığı yapan 50 yaşındaki Mehmet Gökçedağ, İngiltere’ye taşınmadan önce Rusya’nın güneydoğusundaki faaliyet gösteren iki finans hizmet şirketinde çalıştı. Yulia Gökçedağ ile 2011 yılında  yaptığı evliliğin ardından İngiltere’ye taşındı.

LinkedIn profiline göre Yale Üniversitesi’nden mezun olan Mehmet Gökçedağ, yatırım bankası Bear Stearns’de başkan yardımcısı olarak çalıştı.

EŞİ VE ÇOCUĞUNUN FOTOĞRAFLARINI 2013  YILINDA PAYLAŞTI

Gökçedağ aynı zamanda engelli gençlere gençlere yardım eden bir hayır kurumu olan Seeds for Growth’un mütevelli heyetinde.

Gökçedağ, eşi ile Londra’da geçirdiği günlerin fotoğraflarını, memleketi Türkiye’ye yaptığı bir geziyi ve 2013’teki doğumundan sonra oğlu Timur’un bebekliğini albüm olarak facebookta paylaştı.

GURURLU VE MUTLU BİR ANNEYDİ

Gökçedağ’ın eşi ile ölümünden önce hala birlikte olup olmadıkları konusunda bilgi edinilemezken, komşusu Yulia’nın başarılı ve gururlu bir kadın olduğunu belirtti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Adının açıklanmasını istemeyen kapı komşusu Yulia’yı anlatırken, “Çok gururlu ve mutlu bir anneydi, ailesi için her zaman en iyisinin ne olduğunu düşünüyordu. Ayrıca çok fazla tecrübesi vardı ve bir takım oyuncusuydu. Öldüğü için çok üzgünüm” diye konuştu.

Yulia ve oğlu Timur’un ölümü ile ilgili ilk mahkeme 16 Aralık’ta Poplar Coroner’s Court’ta yapılacak.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!