SON DAKİKA

Kozmetik Firması Sahibi Akat, Uyuşturucu Ticaretinden Gözaltına Alındı

Eski Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (TABA) Genel Başkanı ve kozmetik markası L’actone’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın da arasında bulunduğu 6 şüpheli hakkında Kolombiya’dan içinde yüksek oranda kokain bulunan 110 kiloluk iki ayrı kargoyu ülkeye soktukları iddiasıyla ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İthal Etme’ suçundan 135 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bu haber 13 Nisan 2022 - 23:03 'de eklendi.
Abone ol

Alıcı bölümünde Süleyman Y. yazan Kolombiya-Panama-ABD-Almanya ve son olarak Türkiye’ye gelecek olan kargo, Alman Federal Gümrük İrtibat Bürosu tarafından şüpheli olarak değerlendirildi.

Havalimanında 20-26 Kasım 2021 tarihlerinde iki ayrı kargo üzerinde yapılan incelemede, paket içinde 62 ve 49 kilogram olmak üzere toplam 111 kilogram siyah kokain tespit edildi. Bunun üzerine durum Türk makamlarıyla paylaşıldı. 

Kontrollü Teslimat

İstanbul Havalimanı Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerde söz konusu uyuşturucu maddelerin kime ait olduğunun belirlenmesi için kontrollü teslimat yapılmasına karar verildi.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kargo teslimatının yapılacağı adresleri mercek altına aldı.

Uyuşturucu Yerine Kum Yerleştirildi

Jandarma ekipleri, el konulan uyuşturucu maddelerin yerine aynı renkte kum yerleştirdi. Ekipler kargo görevlisi kılığına girerek paketleri gerçek kargo yetkilileriyle birlikte alıcı adreslerine götürdü. İstanbul Levent’teki lüks bir plazadaki ofise yapılan teslimat sırasında operasyona eşzamanlı olarak start veren jandarma ekipleri, 6 farklı firma yetkilisini gözaltına aldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Holding Patronu Tutuklandı

Türk-Amerikan İş Adamları Derneği Başkanı Ali Osman Akat ile birlikte Ali K., Mustafa G., Sarra C., Süleyman Y. ve Tevfik Akan A., 13 Aralık’ta jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

İşadamı Akat, kozmetik ürünlerinin ihracatını yaptığını, olayla herhangi bir ilgisinin bulunmadığını iddia etti.

Şüphelilerden Ali Osman Akat, Süleyman Y. ve Tevfik A., 17 Aralık’ta tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

    Parlamento Haber | Korku yok!