SON DAKİKA

Kıssadan Hisse

Bu haber 27 Nisan 2022 - 5:41 'de eklendi.
Abone ol

Tarih boyunca tüm kavimler halklar medeniyetler yaşadıkları zaman döneminde neler yapmış iseler aslında bir sonraki nesil de o yapılanların  bedelini ödeyerek geçirdiğinin bir türlü farkına varamamakta, yani tarihler hep bir dönenceden ibaret aslında haydi şimdi bir kitaptan alınma çok uzun bir hikayeden bir bölümü anlatalım ve belki sonra devamını da bir başka yazıda yazabiliriz.

Vatikan’da normal bir gün idi birden bir koşuşturma başladı ,koşuşturmanın nedeni gelen bir mektup idi ama mektubun kimden nereden ne amaçla geldiği belli değildi ancak Vatikan bu tür olaylara alışkın olduğundan…, julien efendim araştırmayı yaptık daha doğrusu CIA yaptı araştırmayı mektup Ankara’dan geliyor der, Papa hazretleri güzel der ,kimmiş gönderen bilinmiyor efendim araştırılıyor daha karşı plan için 4 ayımız var kardinaller akşam gelsin toplantı yapacağız der. Akşam 23.00 de herkes hazırdır fakat ortamda gergin bir hava hakimdir papa konuşmaya başlar, kilisemiz İznik konsülünden bu yana apokrif İncillerle mücadele ediyor, binyediyüz küsür yıldır bu kavganın tarafıyız ve birileri incilin saçma olduğu konusunda orta doğuyu sürekli kazıyor mağaralar  inceleniyor mezarlar eşiliyor, nag hammadi belgeleri toma incili dediler hiç biri inancımızı incitmedi , bakın kilise yalan söylüyor dediler, daha sonra Barnabas diye birinin incilini öne sürdüler bununda gerçek olup olmadığını bilmiyoruz, onun yazdığı incili Türkiye’de buldular  sonra İzak Rabi’nin kızı yada torununun bulduğu bir incili çıkardılar ve daha sonra bu İzak Rabi’nin kızı yada torunu Müslüman oldu ve öldürüldü. Bu suç da kilisenin üzerine atıldı yani Yahudiler öyle görünmesini istediler. Eldeki bilgilere göre bu İncillerden biri Türkiye Genelkurmayında idi. En azından 2009’a kadar…..

Kozmik oda denilen yerde bir diğeri de Suriye’de bulundu, bir diğeri 2nci ırak savaşında didik didik arandı sonuncusu beklide Kıbrıs’ta bilmiyoruz. Konuşma bu konu çerçevesinde sürüp gider ve neticede mektubun içeriğine geçilir Papa Ratzinger bu kağıt baharlanmış bir el yapımı eski bir kağıt bu tesadüf olamaz der görünen yazının ardında limon suyu ile yazılmış başka bir yazı daha vardır, yazı aramca yazılmıştır yazı içeriği Barnabas tarafından yazılmış bir dil ile yazılmıştı ve şimdi birileri çıkmış  o incili de elinizden alacağız diyor ve onları Noel’de İncil ile alakalı bu gizli bilgileri açıklamakla tehdit ediyorlardı, anlamak mümkün değildi modanna kendilerinden daha popülerdi gençler bağlı oldukları değerlerden özgürleşme adına sıyrılıyor birde bu fitne ile kitaplarının yalan olduğu tehdidi ile karşı karşıya kalmışlardı. Kardinaller heyecanla bu bir fitne bir felaketle karşı karşıyayız bir şeyler yapmamız lazım gibi görüş bildirdiler.

Ugo Jacop’a ÖNCE İLKESEL bir birliktelik sağlanmalı yetkileri belirlenmeli tüm dünyadaki örgütlerimize bilgi verilmeli diğerleri başlarını salladılar papa ancak karşımızdakiler profesyonel teröristler de olabilir  bu yüzden bizde böyle bir destek almalıyız dedi. İngiliz kardinal  ateşi elle tutamayız maşa kullanacağız  ne yani İsviçreli muhafızları kullanamayız dedi. Türklerle savaşmaktan mı söz ediyoruz dedi biri İngiliz kardinal tam tersi artık 90’lı yıllar geçti o zamanlar Mossad ajanları Türkiye’de ellerini kollarını sallayarak adam öldürüyorlardı ve tüm bunlar o zamanlar basın tarafın dan örtbas ediliyor idi, siz Türkiye’de bir iç savaş tertibi yaparsanız halk artık bunları biliyor daha dirayetli duracaktır basın da farklı eskisi gibi değil hitap ettikleri coğrafyayı da biliyorsunuz  Avrupa’nın göbeğinde 20 milyon Müslüman yaşıyor, şova gerek yok aslan yürekli richardın akıbetini biliyorsunuz bu yüzden kiralık ordulara ihtiyacımız var, bunu MI-5  CIA İnterpol Mossad’la halledemeyiz dedi. Profesyonel katiller gerekli para için adam öldüren uyuşturucu  baronlarını  koruyan iğrenç katiller gerekli…İyi de bahsettiğimiz Ankara Kandahar Karaçi Latin Amerika değil dedi diğeri onlarla orada Moğollardan başka savaşan mı oldu …ve hikaye devam eder belki başka bir yazımıza şu ana kadar anlatılanlardan çıkarılacak iktidarına muhalefetine halkımıza ağamıza paşamıza ayanlara aymayanlara çok ders var kıssadan hisse dedik ya…EEE Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci de anlatmaktan yazmaktan bıkmadı…ALINTI.

Önder Ergül

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Önder Ergül[email protected]
12.02.1966 Çanakkale çan doğumluyum. İlk orta ve liseyi Çanakkale Çan ilçesinde okudum. Son sınıfta o dönemin siyasi olaylarından dolayı tek dersten sınıfı geçemeyip diplomamı Mersin Ticaret Lisesinden aldım. İktisadi ve ticari ilimler akademisini kazanmama rağmen babamın imkansızlık yüzünden gönderememesi neticesi askere gittim asker dönüşü o zaman için (1989)başbakanlığa bağlı Tapu ve Kadastro kursunun açtığı imtihanı kazanarak 2 yıl sonra atamam yapılarak kars vilayetinde 3 yıl çalıştım daha sonra 10 yıl Çanakkale Ayvacık, Çanakkale 1999 körfez depremi sonrası 8 ay Yalova ve Çanakkalede mesleğimi 2016 senesinde emekliye ayrılarak neticelendirdim. Bu süre içersinde çalıştığım dönemlerde Kesk'e bağlı Yapı-Yol Sen sendikasının 9 yıl il temsilciğin ve aynı zamanda 9 yıl da ADD yönetiminde aktif olarak görev aldım. Evli ve 2 erkek çocuk babası olup aynı zamanda dövüş sporlarından olan taekwondo ile yönetici olarak Çanakkale 18 Mart Spor Klübünün de başkanlığını yapmaktayım. Hiçbir siyasi partide kaydım bulunmamaktadır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!