SON DAKİKA

Gündem

Bu haber 31 Ağustos 2022 - 16:08 'de eklendi.
Abone ol

Suriye ile olan yanlış politikalarımız yüzünden ki bunda kimlerin hatası var millet biliyor sorumluları biliyor ama olan kime oluyor milletimizin başı sağolsunlarla geçiştirilen kendi çocuklarına çürük raporu alanların askerlik yan gelip yatma yeri değil diyecek kadar sıradanlaştırılan bir hal aldı…

Ukrayna –Rusya savaşı hala bir şekilde devam ediyor, Hindistan, Pakistan ve birçok orta doğu ülkelerinde sel felaketleri binlerce kişiyi canından etti, Bill Gates denen zat laboratuvar ortamında yetiştirilen milyonlarca hastalık  sivrisineği doğaya salacaklarını açıkladı amaç belli zaten pandemi tiyatrosu ara ara gündeme gelmeye devam ediyor aman ha hatırlatma dozlarını ihmal etmeyin adamların çok paraya ihtiyacı var.. Afgan ve Suriyeli mültecilerimiz ülkemde 1nci sınıf vatandaş olmaya devam etmeleri için her türlü yasal düzenlemeler ilgili kurumlar tarafından yapılmaya devam ediliyor, Ülkemizde insanlar hala düğün derneklerde sağa sola rastgele ateş etmeğe can yakmaya devam ediyor, onca uyarılara rağmen kadın cinayetleri devam ederken tarikat cemaat yurtlarında yüzlerce sapkınlığa sesini çıkartmayan yobaz kesim bir şarkıcı fikrini söyledi diye ortalığı ayağa kaldırıyor yalakalıkta sınır tanımayan bazı bürokrat ve malum partinin il,ilçe yöneticileri hala hadsiz beyanlarda bulunmaya devam ediyor..

Altılı masa masanın etrafında toplanmalara devam ediyor nedense bir türlü adayımız şudur diyemiyorlar, dünün malum partiden milletvekili adayı olacakken ve oluk oluk kan akıtmaktan bahsederken aniden yurt dışı kaçış ile elindeki malzemeleri kullanmaya başlayan mafya örgüt lideri Sedat Peker’den can alıcı dokümanlar dökülmeye devam ediyor, ülkedeki adı ne kadar pis işe bulaşmış kişi var ise yan yana fotoğrafı olan içişleri bakanı kolluk kuvvetlerine görevinize aman ha abdestsiz çıkmayın demekle ne demek istiyorum ben açıkçası şıklara ayırmak isterim nedir mesela ölüme hazır olun görevinizi abdestli yapın Müslüman olun vs vs yaaa maşallah bunları yapınca ne yaparsanız yapın ahh ülkem ahh.

Utançlarından sokağa çıkamayan zatı muhteremler uzaya falan çıkmaktan bahsediyor ..çıkılmaz mı tabi ki çıkılır.. Yerli uçağımız göklerde yazılı billboardlar asıldığında Davutoğlu başbakan idi ayaklarda çizmeler ile yerli traktör yapıldığında c.b  başbakan idi gibi bir durumla tabi ki çıkılır. Kütahya’da Afyon’da daha önce defalarca açılış yapılan yerler  kumanyaları yevmiyeleri ödenen bindirme yevmiyeciler ile tekrar açıldı çok şükür, FETÖ ile mücadele dolu dizgin devam ederken hala bir tek siyasetçinin adının temiz durması adalet bakanını olan muhterem hoca efendici Yozgatlı bu ülkede tekrar bakan olur iken söylenecek o kadar sözün özü şu olabilir ülkem her alanda iflas etmiştir. İnsanlık ölmüştür cenazesi ortada gömecek birini beklemektedir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kısaca gündem o kadar yoğun  hayat devam ediyor ve son sözüm geliyor gelmekte olan bu toplum bu kadar ayakta uyumanın bu kadar aymazlığın umursamazlığın doğaya çevreye dağa taşa denize  ve ATA’sına olan değerlerine olan saldırılara göz yumup kabullenmesinin bedelini çok ağır ödeyecek, yazılarımın sonunda ocaklarımıza mutlaka değinmek adet haline getirmiştim bunda da yazacağım  toplumun tüm vatansever aklı selim soran sorgulayan ancak doğruda karar kılan bireylerini bir’likte olmaya BİR olmaya  Atabey 19 Türk  Ocaklarında birleşmeye bu  bozuk siyaset düzenine son vermeye çağırıyoruz sizli yada sizsiz bu zaten Hakkın seçtiği ile olacak amaç uyananları kurtarmak gerisi yaradanın takdiri. Saygılarımla.

Önder Ergül

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Önder Ergül[email protected]
12.02.1966 Çanakkale çan doğumluyum. İlk orta ve liseyi Çanakkale Çan ilçesinde okudum. Son sınıfta o dönemin siyasi olaylarından dolayı tek dersten sınıfı geçemeyip diplomamı Mersin Ticaret Lisesinden aldım. İktisadi ve ticari ilimler akademisini kazanmama rağmen babamın imkansızlık yüzünden gönderememesi neticesi askere gittim asker dönüşü o zaman için (1989)başbakanlığa bağlı Tapu ve Kadastro kursunun açtığı imtihanı kazanarak 2 yıl sonra atamam yapılarak kars vilayetinde 3 yıl çalıştım daha sonra 10 yıl Çanakkale Ayvacık, Çanakkale 1999 körfez depremi sonrası 8 ay Yalova ve Çanakkalede mesleğimi 2016 senesinde emekliye ayrılarak neticelendirdim. Bu süre içersinde çalıştığım dönemlerde Kesk'e bağlı Yapı-Yol Sen sendikasının 9 yıl il temsilciğin ve aynı zamanda 9 yıl da ADD yönetiminde aktif olarak görev aldım. Evli ve 2 erkek çocuk babası olup aynı zamanda dövüş sporlarından olan taekwondo ile yönetici olarak Çanakkale 18 Mart Spor Klübünün de başkanlığını yapmaktayım. Hiçbir siyasi partide kaydım bulunmamaktadır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR