SON DAKİKA

GÖKTUĞ’A SELAM OLSUN

Bu haber 01 Aralık 2018 - 16:36 'de eklendi. 341

Kırmızı (Kızıltuğ) mukaddes istiklal harbi öncesinde Aksakallılar heyetince yeniden bir Türk devleti kurması için Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’e tebliğ edilmiştir. Sonuçta Anka yeniden küllerinden doğmuş yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti pırıl pırıl bir dünyaya merhaba demişti.

1963 itibarı ile Turuncu tuğ Gazi Mücahit Rauf Denktaş’a tebliğ edilmiş sonuçta 1974 Barış harekatıyla birlikte Kıbrıs Türk’ü bağımsızlığına kavuşmuş, ileri ki süreçte de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  adını alarak bağımsızlığını sürdürmüş tüm dünyaya Türk’ün gücünü bir kez daha ispatlamıştır.

Geçmişe bir dönelim; ben her zaman 47 yıllık yaşam tecrübemde gördüm, yaşadım ve anladım ki ; ‘’Dünya devletlerini ne Başbakanlar ne Cumhurbaşkanları yönetmezler. Gizli servislerin, derin teşkilatların yönlendirmesiyle ülkeler yönetilirler.‘’  yani demem odur ki; özellikle tüm tarih boyunca birbirinin peşi sıra tarihte yerini alarak ortaya çıkan tüm Türk Devletlerinin başına getirilmek üzere sosyal, coğrafi, siyasi, askeri, beşeri vb… liderler atanmazlar. Aslına bakacak olursanız seçilmezler de peki ne mi olur? Türk’ün başına geçecek kaderinde olduğu gibi belli emare ve izler taşır. Yediden yetmişe uzun yaşamında Türk dünyasının vazgeçilmez asli unsuru olan yerleri, konumları yüzleri bilinmese de kadim bilgelik ve hukukla gerçek Türk töresini devletimizin bekâsı için yerine getiren saygın ve sadakata dayalı hepimizin üzerinde söz ve yetki mührü taşıyan AKSAKALLILAR HEYETİ  vardır.

Türk devletinin başına onlar geçecek olanı çoook öncelerden seçer, gözlemler, yetiştirir, yönlendirir, sınar, başarı ile tüm sınanmaları geçen Türk evladı barışta ve savaşta  kadim Türk bekası için devletin başına getirtilir. Bu kadim, güçlü, bilinmezliklere sahip, asli unsurları asırlar boyunca deşifre edilememiş, emperyalist devletlerin istihbarat örgütlerince çözümlenememiş, bir türlü de sistematiği, oluşumu, yapılanması, teşkilat unsurları gün ışığına çıkartılamamıştır. Türk’ün atom çekirdeği, mitolojik ve kozmik An-Ka sı işte bu yüce ve kut olan olmazsa olmazımız Aksakallılar Meclisimiz’dir.

Bilge Hakan Metehan’ın  bu sözünü kimse bilmez. ‘’Kanımdan içeri bir kan vardır. Gökten bağımdır. 7 ok şanımdır. Gök girsin kanım kızıl çıksın. Andım 7 bilge Türk atasının buyruklarına uymaz isem gökten gelen kılıçları böğrüme saplansın.’’ demiştir.

Şimdi günümüze dönelim ve olacaklara bir göz kırpalım.  Kut olan davaya ve bilgeliğe saygı, sevgi ve sadakatla diyelim ki;

Eyy Türk evladı!  Sen asil bir kan taşımaktasın. Seçim ve tercihlerin seni sen yapanlardır. Ama unutma ki; son kararlar vatan  mevzubahis olduğunda vicdanında sorgulananlardır. Uyan eyy asil Türk evladı uyan…!

Uyannn…!

Gün gele tüm şairler İzmir için ağlayacakken, gün gele tüm şairler, ozanlar dergahında vatan için ağlayacakken, sen mavi gözlü sisli ve puslu havada bir gökbörü gibi  olmak üzere ruhunla tireyeceksin. Zihninle okuyacak, zihninle görecek, bedeninle her kim ola ki, bir Türk’e zarar verecek kanını yere dökmek isteyecek işte o zaman; Asil Türk kanının savunmasını sen yapacaksın…! Taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayasın…!

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE..!

Vatana ihanet edenler, Türk töresini görmezden gelenler, yetim garip, gureba hakkı yiyenler canlarıyla ihanetin bedelini öderler. Türk nedir? Türk kimdir? Türk ne yapar? Bu soruları sormaya kalkıştıklarında onlara aman vermemek üzere göklerden inen bir mesaj vardır. ‘’GÖKTUĞ BAŞA , KUZGUN LEŞE, SANCAKLAR ZİRVEYE KONUR,  İŞTE ASİL TÜRK EVLADI. ŞİMDİ SEN BİR RÜZGAR KADAR SERT, BİR GÜNEŞ KADAR YAKICI VE AYDIN, BİR DAĞ KADAR SARSILMAZ, BİR GÖKBÖRÜ GİBİ DİŞ BİLEYENSİN. GÖKTUĞ BAŞA, DAVA KANDAŞA, ZAMAN YARENE, ZAFER AN-KA’YA KUT OLSUN.‘’

Murat Girayhan Üçkan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Murat Girayhan Üçkan
Murat Girayhan Üçkan[email protected]
Murat Girayhan Üçkan(Parlamento Haber Sorumlu Yazı İşleri Müdürü) kimdir. 19.01.1972 Karşıyaka doğumludur. İlk, Orta ve Lise tahsilini Karşıyaka Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Kamu Yönetimi mezunudur. Recep Yazıcıoğlu’nun yanında Kaymakamlık stajını yaparken, vatana daha iyi hizmet için gazeteciliğe yönlendirilmiştir. Çeşitli gazetelerde Polis ve Adliye Muhabiri olarak görev almıştır. Çeşitli dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Rahmetli Savaş Ay’ın A Takımı programının asistanlığını yapmıştır. Sonrasında Kuzey Yıldızı Yayıncılıkta başyazar olarak siyasi makalelere başlamıştır. Altı yıl bu görevi başarıyla icra etmiştir daha sonra Kısakent Yurttaş Haberde Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başlamıştır. Yine çeşitli gazetelerde ve dergilere yazarlık yapmaktadır. Evlidir.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın