SON DAKİKA

Gerçek Gündem

Bu haber 11 Haziran 2022 - 19:42 'de eklendi.
Abone ol

Çok değerli vatansever okurlarım sözlerime 08.06.2022 Çarşamba günü Çanakkale Truva atı yani Mahşerin 4 atlısından 3ncüsü olan atın tarihsel hikayesi  ve ülke siyaseti ile alakalı basın açıklamamız için çağırdığımız yazılı ve görsel 7 basınımızdan gelmeyen 5 basınımız ile gelip te açıklamalarımızı yayınlama cesareti gösteremeyen basınımızı bu anlamlı ve birileri için olan dik duruşlarını   sadece gülerek kutlamak isteyerek başlamak istiyorum, isteyen istediği gibi anlayabilir… zira bu devir böyle gitmeyecek ATATÜRKLER DEVLET OLACAK.

Evet seçim olacak mı er mi olacak geç mi olacak zamanında mı olacak Cumhur ittifakının adayı kim Millet ittifakının adayı kim olacak konulu komedi  sulu ve cıvık muhabbetlerinin arasında reis ben cumhur ittifakının adayıyım deyiverdi mi demek zorun da mı kaldı bunu çok yakın zamanda anlarız, bir taraftan da herkes kendine düşen oyunu  gayet iyi oynamaya da devam ediyor seçim olur ya da olmaz ancak olacak olursa da milletin önüne yine  2nci Ekmeleddin vakası konursa da kimse şaşırmamalı..! olur mu olur ben şahsen hiç şaşırmam burası Türkiye 90 yıldır ne filimler seyrettirdiler… tasmalılar da bu millet bir türlü uyanmak bilmedi. Neredeyse 20 gündür bir gece ansızın geleceğiz konulu Emevi Camisinde namaz kılacağımız Suriye durumuna Rusya’nın hava sahasını açmaması ve aba altından da sopa göstermesi ve kapalı kapılar ardında bir türlü anlaşılmayan mevzular yüzünden Suriye’den yeterli puan toplama olamayacağını anlayan malumlar derhal Yunanistan ile dalaşa başladılar çok sevgili reisimiz İzmir’de yunana şaka yapmıyorum ha dedi …de 21 adacık üzerine yerleşen yunana yıllardır ses çıkarmayıp sabrımızı zorlamayın çıkışı ya geç kalmış bir çıkıştır yada danışıklı dövüştür  neden mi ! Zira Yunanistan hükümeti de şu anda ekonomik olarak berbat durumda, bu şaka yapmıyorum  bana one munite durumunu hatırlattı sanki. Hiç kimse kusura bakmasın Türkiye de Yunanistan da NATO ülkesi 2004 ten bu yana adaları işgal edenlere işgal ile kalmayıp dalga geçer gibi çalgılı çengili kuzu çevirme yapıp bunları gözümüze sokanlara tek laf etmeyip bugün şaka yapmıyor mu valla sokakta konuştuğumuz AKP’liler  bile yemiyor artık  Lozan’da alınmış kararlar var iken ABD’nin Dedeağaç’ta askeri üs kurmasına  da ses çıkarmayıp birkaç gün önce de o askeri üstlerin Rusya’ya karşı kurulmadığını biliyoruz demesi şu anki durum itibarı ile manidar olarak bakmaktayız, bu konuda yunan polis ve sahil güvenliğinin yaptığı terbiyesizlik ve vukuatlarını da burada anlatmaya gerek görmüyorum onlarda ayrı bir sorun olarak duruyor bu arada.

Yıllar önce ekonomik özgürlük askeri bağımsızlık kültürel bağımsızlık hak hukuk adalet diyerek milletin gönlünü kazananların şu an kazandıkları tek şeyin yağlı ballı ihaleler ile çifter çifter maaşlı yan yandaşlar olduğunu üzülerek seyretmekteyiz tabi bunda hala uyanmamakta direnen halk kitlelerinin de suçu yok değil..  

Ama içinizi karartmayın canım bu kadar çiftçi esnaf küçük orta ölçekli Kobi’ler emekliler sıkın dişinizi biraz daha nasılsa sayın bakan nebatinin dediği gibi en kötüsünü zaten gördük daha da kötüsü olmaz 100 günde uçuyoruzlardan 3 yılda geldiğimiz nokta burası diyelim dünya farklı bir geçişe doğru evriliyor bu geçişte uyananlar kazanacak uyanamayanları evren sanırım silip atacak öyle yada böyle…. görüntü bizim pencereden böyle. Çıkabilecek bir savaşın zararı yine vatan evlatlarının yok olması anaların ağlaması bir neslin yine heba olması ve tüm hesapların tekrar farklı olarak yeni baştan çizilmesi durumunu getirecektir yapılan bütün ekonomik önlemlerin karşılığını alınamadığı açıkça görülmekte bu önlemlerin de fakir fukarayı hiç kapsamadığı da görülmektedir. Sayın Miçotakis’in de iç gündemi değiştirmek için bizimle hırlaştığını görmüyor değiliz bu kayıkçı kavgasının neticesinde neler olur çok yakında görürüz diyor yapılan tüm hatalı politikalara rağmen kimsenin arka, yan, ön bahçesi olmayan Atabey Türk ocakları olarak sadece ve sadece devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz hükümetler gelir geçer bu kirli siyasetten kurtulmadığımız sürece bu aynı nakaratları yazar yazar çizeriz değişen tek şey önümüze konan oyunu tekrar tekrar seyretmek olur son olarak kişilere değil oynanan  oyuna bakın UYANIN. Saygılarımla.

Önder Ergül

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Önder Ergül[email protected]
12.02.1966 Çanakkale çan doğumluyum. İlk orta ve liseyi Çanakkale Çan ilçesinde okudum. Son sınıfta o dönemin siyasi olaylarından dolayı tek dersten sınıfı geçemeyip diplomamı Mersin Ticaret Lisesinden aldım. İktisadi ve ticari ilimler akademisini kazanmama rağmen babamın imkansızlık yüzünden gönderememesi neticesi askere gittim asker dönüşü o zaman için (1989)başbakanlığa bağlı Tapu ve Kadastro kursunun açtığı imtihanı kazanarak 2 yıl sonra atamam yapılarak kars vilayetinde 3 yıl çalıştım daha sonra 10 yıl Çanakkale Ayvacık, Çanakkale 1999 körfez depremi sonrası 8 ay Yalova ve Çanakkalede mesleğimi 2016 senesinde emekliye ayrılarak neticelendirdim. Bu süre içersinde çalıştığım dönemlerde Kesk'e bağlı Yapı-Yol Sen sendikasının 9 yıl il temsilciğin ve aynı zamanda 9 yıl da ADD yönetiminde aktif olarak görev aldım. Evli ve 2 erkek çocuk babası olup aynı zamanda dövüş sporlarından olan taekwondo ile yönetici olarak Çanakkale 18 Mart Spor Klübünün de başkanlığını yapmaktayım. Hiçbir siyasi partide kaydım bulunmamaktadır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR