SON DAKİKA

GENÇ GAZETECİNİN ÖLÜMÜNDE ‘TECAVÜZ’ İDDİASI: ODAKTA MEHMET AĞAR VE OĞLU VAR!

29 Mart’ta evinde ölü bulunan Kaharman’ın ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaların odağında tecavüz, AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ve babası Mehmet Ağar var.

Bu haber 01 Şubat 2020 - 15:32 'de eklendi.
Elazığ’da 28 Mart 2019’da evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Kırgızistan uyruklu gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümü kayıtlara ‘intihar’ olarak geçmişti. Kaharman’ın ölümüyle ilgili ortaya çok ciddi bir iddia atıldı. Gazeteci Sedat Sur’un iddiasına göre Kaharman’a, ölmeden bir gün önce Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüz edildi. Kaharman’ın bu olayı jandarmaya da bildirdiği ancak Tolga Ağar’ın, Mehmet Ağar tarafından bölgeden helikopterle aldırıldığı öne sürüldü.Elazığ’da yayın yapan Kanal 23’te ‘Maksat Gezmek’ programının sunucusu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yeldana Kaharman, 29 Mart 2019’da evinde ölü bulundu. Kaharman’ın ölümü kayıtlara ‘intihar’ olarak geçti.

Gazeteci Sedat Sur, Kaharman’ın ölümüyle ilgili Twitter hesabından çarpıcı iddialarda bulundu. Sur’un iddialarını sıraladığı paylaşımlar şöyle:

Eski İçişleri Bakanı, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüz edildikten bir gün sonra evinde ölü bulundu.-Ağar oğlunu helikopterle aldırdı.-Olay kayıtlara “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçti.Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman, Elazığ’da Kanal 23 TV’de çalışıyordu.İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Yeldana,27 Mart 2018 tarihinde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından röportaj bahanesiyle Dersim/Pertek ilçesine çağırıldıAğar’ın oğlu burada Yeldana’ya tecavüz ediyor.Yeldana,yarı çıplak halde kaçarak Pertek Jandarma Karakol’una sığınıyorYeldana, karakolda iken Mehmet Ağar’a haber veriliyor. Ağar, oğlunu helikopter göndererek bölgeden çıkartıyor.Yeldana’da eve gönderiliyor. Bir gün sonra Yeldana evinde ölü bulunuyor.Olay haberlerde “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçiyor.Elazığ’da yaşayan herkes bu olayı bu şekilde biliyor ancak devletin korkusundan kimse konuşmuyor. Not: Sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle yazdım.

ÇALIŞTIĞI KANAL ‘ŞÜPHELİ ÖLÜM’ DEMİŞTİ

Kaharman’ın çalıştığı televizyon kanalı, olayın ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘şüpheli ölüm’ ifadelerini kullanmıştı..Kanal 23 konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:“Gittiği her yerde sempatikliğiyle, kendine has tavırlarıyla, konuşmasıyla 7’den 70’i kahkaya boğan Yeldana Kaharman bu sabah evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Kazakistan doğumlu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi olan Yeldana Kaharman, kısa zamanda Elazığ’da herkes tarafında çok sevildi… Hayat doluydu… Etrafına neşeler saçardı… Gördüğü herkesle sohbet eder, sempatik tavırlarıyla kendini hemen sevdirirdi… Nurlar içinde uyu Yeldana…”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!