SON DAKİKA

Gazeteci ,Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu biyografi 17 Ocak 2018 - 23:03 'de eklendi ve 368 kez görüntülendi.

19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul `da doğmuştur. İlk ,orta ve lise eğitimini Ankara`da tamamlamıştır. 1989 yılında devlet burslu öğrencisi olarak Pakistan – Karaçi üniversitesinde Sind Medical College de Tıp eğimine başlamış ve 1996 yılında Tıp eğitimi sonrasında ABD- Kaliforniya Eyaleti CSU business college `da İşletme eğitimi almış olup 2001 yılında Master derecesi ile mezun olmuştur. Doktora çalışmaları Stratejik ve uluslararası ilişkiler üzerine devam etmektedir.

http://www.huseyinhakkikahveci.com   Öğrencilik yıllarından itibaren profesyonel yönetici olarak sırasıyla Karaduman Dış Tic. A.Ş Genel Müd. Yard, Diana Tatil Köyü Genel Müdürlüğü , Far Travel, Rustikal Travel, The Exquisite Group A gurubu seyehat acentelerinde Genel Müdür olarak görev yaptı. Sonrasında Belant Deluxe Hotel **** ,Anatolia Beach Hotel Kemer ****, Özkaymak Holding Alaaddin Otel *****,Jasmine group Antemis Otel **** işletmelerinde Gurup otel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Airport Tv ekranlarında otuz beş bölüm yetmiş saat olarak yayınlanan Turizme Dair Tv proğramını hazırlayıp sundu. Ulusal yayın ağına dahil Anayurt gazetesi ,Dünya gazetesi ve Yeniçağ medya gurubu Günboyu gazetlerinde köşe yazarı olarak toplam bin beş yüz köşe yazısı yayınlandı . Azerbeycan’da Agsaray Deluxe Hotel & SPA *****, Naturland Altıağaç Tatil köyü ve Imperial Mount Resort otellerinden oluşan otellerin hizmete açılması ve yönetilmesinde CEO olarak görev aldı . Uluslarası profesyonel Türk Ceo’lar listesinde yerini almıştır.

 

2006 yılı WRC Rally of Kemer ( Dünya Ralli Şampiyonası) Organizasyonunda Head Quarter iki ..

2009 yılı Dubai-Lübnan ortak yapımı Survivor organizasyonu Head Quarter bir …

2015 yılı First European Games – Azerbaijan Organizasyonu, Mingeçevir kürek yarışları ,Otel operasyonlarını bizzat yönetmiştir.

2013 yılı Turizm endüstrisi profesyonel yönetici ödülü ve Yurtdışı Yatedo top 100 profesyonel ödüllerinin yanında Tüketici akademisi ödülü , Yılın Tv Turizm program ödüllerini çalışma hayatı yıllarında aldı .
Ulusal medyada otuz dokuz köşe yazısı ile Türkiye gündemini yarattı. Turizme Yön Verenler konferansları ile on iki üniversitede konferanslar verdi . Tur-Yön konferansları onursal başkanlığına halen devam etmektedir.

2006 ve 2010 yıllarında hazırlamış olduğu iki adet Terör ve Turizm raporu halen güncelliğini korumakta olup Terör ve Turizm üzerine kayıtlara geçmiş akademik başka rapor bulunmamaktadır.
Terör ve Turizm raporları Türk üniversitelerinde bu alanda Doktora tezlerine ( Üç adet ) konu olmuş ;Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan tez makalelerinde kaynak olarak atıfta bulunulmuştur.
Çalışma hayatı süresi içerisinde gazetecilik ve köşe yazarlığını hiç bırakmadı . Politik Strateji ve ekonomi üzerine köşe yazarlığına K 2 Medya gurubunda parlamentohaber. com ve habercilerkahvesi.com genel yayın yönetmeni olarak devam etmektedir.

Ansav (Anadolu Stratejik Araştırmalar Vakfı ) yönetim kurulu üyesi olup politika ekseni strateji araştırmaları merkezi başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir.

Politik Strateji , İstihbarat analiz alanında , Araştırmacı Gazetecilik üzerine ulusal bazda yayınlanmış beş adet kitabın yazarıdır. Bu kitaplar sırasıyla “ Yüzyılın hilesi sandıktaki hülle, Yeşil Hücreler, Rabıta Uğur Mumcu`dan sonra ,Atatürk`ün yasaklanan kitabı ve Yahuda – Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma “ kitaplarının yazarıdır.

Genel yayın yönetmenliğini yaptığı ATAM TV internet kanalında haftada bir ” Ufuk Ötesi” adlı proğramı hazırlayarak sunmakta olup ; Yazmış olduğu kitapların orjinal baskıları ABD üniversitelerinde yardımcı ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Kitapları master,doktora tezleri nde kaynak kitap olarak ABD üniversite kütüphanelerinde resmi olarak yer almaktadır.

Kitap yazarlığına devam eden Hüseyin Hakkı Kahveci 2017 yılının çok okunan kitapları listesinde üst sıralarda yerini almıştır .

Çok iyi derecede İngilizce ,İyi derecede Urduca ,İyi derecede Azeri Türkçesi ,Orta derece Arapça ve Rusça bilmektedir.

Türk televizyonlarında dört yüz saate yakın Politik strateji konusunda canlı yayın konuğu olmuştur.Partisiz Atatürkçülük ve ATA TÜRKÇÜLÜK siyasetinin doktriner yazarı ve ideoloğudur.

FIJ ( Federation International Journalist) Uluslararası Gazeteciler Federasyonu – Uluslararası Profesyonel Gazeteci Basın kartı ;

European News Agency ( Avrupa Haber Ajansı ) Büyükelçi ünvanlı International Passport of the Press ( Uluslararası Basın Pasaportu) sahibi olup ;

Türkiye Gazeteciler Sendikası ( TGS ) ,Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu , TÜRSAB ( Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği ) ,Antalya Ticaret odası üyesi olup Serbest ( Freelance) gazeteciliğe ulusal ve uluslararası alanda devam etmektedir.

Web Sitesi : http://www.huseyinhakkikahveci.com/

Facebook : https://www.facebook.com/hh.qahveci

Twitter     : https://twitter.com/hhakkikahveci

Linkedin  : https://www.linkedin.com/in/huseyinhakkikahveci/

Instigram : https://www.instagram.com/hhakkikahveci/

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1881 yılında Selanik’te doğdu. İlk öğrenimini ve askeri öğrenci olarak orta öğreniminin bir kısmını Selanik’te yaptı. Manastır Askeri Lisesi’ni bitirdi. 1902 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1905 yılında Harp Akademisi’nden mezun oldu. Orduda çeşitli vazifeler aldı. 1913 yılında Sofya’da Ataşe Militer olarak bulundu. Birinci Dünya Harbi sırasında, Çanakkale Muharebelerinde Tümen Komutanı olarak görev yapıı. 1916 yılından itibaren, Doğu ve Güney cephelerinde Kolordu ve Ordu Komutanlığı yaptı. Bitlis ve Muş’u düşman işgalinden kurtaran kuvvetlerin başındaydı. Filistin ve Suriye cephelerinde görev aldı. Mondros Mütarekesi’nden sonra Sevr Anlaşması hükümlerine dayanılarak ülkenin yabancılar tarafından işgali üzerine, son Osmanlı padişah…

NEJAT UYGUR

Öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan Uygur, Kilisli sanatçı İsmail Dümbüllü tarafından keşfedilmiş ve meşhur edilmiştir. Eğitimini Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe’de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. Sarıyer, Çanakkale ve Manisa’da ortaokulu tamamladıktan sonra Güzel Sanatlar Akademisi’nin Heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır. 1943 yılında Sarıyer Halkevi’nde başladığı boksla beraber spora karşı ilgisi artmıştır. Atletizm ve su topu dışında iyi de bir at binicisidir.[1] 1950 yılında Necla Uygur ile hayatını birleştirmiştir. Tiyatroya profesyonel anlamda 1949’da “Nejat Uygur Tiyatrosu” ile adım atmıştır. Neja…

NEŞET ERTAŞ

Neşet Ertaş, (d. 1938[1], Çiçekdağı, Kırşehir, Türkiye – ö. 25 Eylül 2012, İzmir, Türkiye), Türk halk ozanı ve halk müziği şarkıcısı. Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi. Yaşar Kemal, Ertaş’ı “Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırmıştır. Babası bağlama ustası Muharrem Ertaş, annesi Döne Ertaş’tır. 8 yaşına kadar doğduğu köy olan Kırtıllar Köyü’nde yaşamış, sonrasında ailesi ile birlikte İbikli Köyü’ne yerleşmişlerdir. 12 yaşındayken annesi Döne’yi kaybetmiştir. Babası Muharrem Ertaş, Yozgat’ın Kırıksoku Köyünden Arzu isminde bir kadınla evlenince bir süre bu köyde yaşadıktan sonra Yozgat’ın Yerköy ilçesine yerleşmişlerdir. Ertaş, ilkokula gittiği yıllarda önce keman, sonra da bağlama çalmayı öğrend…

KEMAL KILIÇDAROĞLU

1948 yılında Tunceli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli il ve ilçelerinde tamamladı. 1971 yılında Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisinden mezun oldu. Yayın ve Çalışmalar Aynı yıl hesap uzman yardımcılığı sınavını kazanarak Maliye Bakanlığı’na girdi. Hesap uzmanı olduktan sonra, bir yıl süre ile Fransa’ da kaldı. 1983 yılına kadar hesap uzmanlığı görevini sürdüren Kılıçdaroğlu, 1983 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü’ne daire başkanı olarak atandı. Daha sonra aynı Genel Müdürlükte, genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 1991 yılında, Bağ-Kur, 1992 yılında da SSK Genel Müdürlüğü’ne atandı. Kısa bir süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında müsteşar yardımcılığı da yapan Kılı…

DEVLET BAHÇELİ

1948 yılında Osmaniye’de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye’de, orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Dr. BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisinde yapmıştır. Dr. BAHÇELİ, başlangıcından itibaren Ülkücü Hareket’in her kademesinde görevler üstlenerek Büyük Ülkü Davası’na hizmet etti. Dr. BAHÇELİ, 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde öğrenci iken Ülkü Ocağı Kurucusu ve yöneticisi olarak görev aldı. 1970-1971 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Dr. Bahçeli, bir yandan aktif olarak Ülkücü Hareket’te yeralırken, diğer yandan da ilmi alandaki çalışmalarını …

SAKIP SABANCI

7 Nisan 1933 tarihinde Kayseri’nin Akçakaya köyünde fakir bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi.Çok genç yaşlarda, Bossa Un Fabrikası’nda veznedarlıkla iş hayatına başladı. Sırasıyla, çiftlik müdürü ve Bossa Tekstil İşletmesi Müdürü oldu. Babasının 1966 yılında vefatından sonra kurulan Sabancı Holding’in yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Halen bu görevi yanında Holding’e bağlı çok sayıda kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve Murahhas Üyeliklerini yapmaktadır.1964 yılından itibaren, 25 yıl müddetle Adana ve Kocaeli Sanayi Odaları, Türkiye Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği üyeliği ve başkanlığı yaptı. Muhtelif vakıflarda çeşitli zamanlarda görevler üstlendi.1986 yılında Türk Sanayicileri ve İşadamları Der…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ